Volný Kovalčuk by mohl k Čechům, ale budí rozpaky: Už na olympiádě byl moc pomalý

jzp jzp
21. 12. 2019 16:55
Hokejový kanonýr Ilja Kovalčuk zpátky do Ruska nespěchá. Po neslavném konci v Los Angeles by mohl najít práci v jiném klubu zámořské NHL. Podle více zdrojů má zájem Boston.
Ilja Kovalčuk v dresu Los Angeles.
Ilja Kovalčuk v dresu Los Angeles. | Foto: Reuters

Nad 36letým útočníkem, který kvůli špatným výkonům měsíc a půl nehrál a skončil na dlažbě, by za normálních okolností každý generální manažer mávl rukou.

Když ale jde o Kovalčuka, mnozí pookřejí. Ruský křídelník má velmi poutavý životopis - v nejlepší lize světa nasázel stovky gólů, chvíli dělal kapitána.

Los Angeles s ním spokojené nebylo, a tak s ním po týdnech nejistoty ani ne v půlce spolupráce rozvázalo tříletou smlouvu na téměř 19 milionů dolarů. Ještě předtím mu vyplatilo bonus 2,65 milionu.

Nyní je Kovalčuk volný a může si vybírat další angažmá. Rád by zůstal v NHL, nejlépe v ambiciózním klubu. A protože je ochotný akceptovat minimální plat v řádu stovek tisíc, možných zájemců je dost.

Zámořská média zmiňují Boston, Philadelphii, Pittsburgh, Islanders, Dallas či San Jose. Některé spekulace vycházejí čistě z potřeb daných klubů, jiné mají oporu ve zdrojích konkrétních novinářů.

Pittsburgh už dal veřejně ruce pryč. Jeho generální manažer Jim Rutherford jasně řekl, že o Kovalčuka nestojí.

Boston měl o hvězdného Rusa zájem dřív. A tužba podle všeho nevyhasla. Shodli se na tom Igor Eronko z deníku Sport-Express a známý kanadský novinář Pierre LeBrun.

Bruins mají senzační elitní lajnu v čele s nejlepším ligovým střelcem Davidem Pastrňákem, ale druhá formace je změnám neustále otevřená.

Trenéři permanentně hledají ideální parťáky k centrovi Davidu Krejčímu, jenž na všechno sám nestačí. Postrádá hlavně kvalitní pravé křídlo.

"Brad Ritchie není produktivní a David Backes je jasně za zenitem," napsala Marisa Ingemiová z listu Boston Herald. V potenciálním podpisu Kovalčuka vidí smysl, na druhou stranu podotýká: "Dokáže střílet góly, ale Bruins preferují všestranné hokejisty."

Kovalčuk v Los Angeles odehrál dohromady 81 duelů, v nichž bodoval 43krát (19+24). Také ale nastřádal 36 minusových bodů, což neznačí dobrou práci v obraně.

Defenzivní hra navíc není jediným problémem stárnoucího Rusa.

"Podrobně jsem ho sledoval na olympiádě před dvěma roky a už tehdy byl příliš pomalý," pronesl televizní analytik Colby Cohen, když komentoval útočníkův možný příchod do Philadelphie. "Nedominoval ani proti slabším soupeřům."

Philadelphii, za níž z Čechů nastupují Jakub Voráček a David Kaše, by přišel vhod křídelník, neboť Oskaru Lindblomovi skončila sezona kvůli rakovinovému onemocnění.

"Fakt, že (Kovalčuk) nebude stát moc, z něj dělá málo rizikovou investici, která může přinést velký zisk," stojí v komentáři deníku The Philadelphia Inquirer. "Druhou stránkou věci je, že by mohl rozvrátit soudržnou kabinu a sebrat čas na ledě mladším hráčům."

Jestliže už se Kovalčuk v zámoří neuchytí, nezůstane bez práce dlouho. Zamířit může například do ruského Omsku, od něhož má podle Eronka přichystanou lukrativní smlouvu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy