"Ať ti umře syn a Karlssonovi někdo ukončí kariéru." Ottawou otřásá spor partnerek hvězd

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 6. 2018 17:20
Že už nemůže být hůř? Fanoušky hokejové Ottawy vyvedl z omylu nechutný spor partnerek dvou klubových hvězd.
Erik Karlsson v dresu Ottawy.
Erik Karlsson v dresu Ottawy. | Foto: ČTK

Praha - Předposlední místo v NHL, ostudná návštěvnost či pře mezi majitelem a fanoušky kvůli možnému stěhování. Kanadský klub Ottawa Senators má za sebou bídnou sezonu. 

Další kaňkou je možný odchod elitního beka Erik Karlssona. Obávaná rozlučka je teď pravděpodobnější než dřív, neboť kapitánova manželka Melinda obvinila Moniku Carykovou, přítelkyni ottawského útočníka Mikea Hoffmana, z obtěžování a kyberšikany. Zároveň požádala městský soud o ochranu.

"Monika Caryková opakovaně prohlásila, že mému nenarozenému dítěti přeje smrt," uvedla Karlssonová. "Také projevila přání, abych zemřela i já a aby někdo mému muži ukončil kariéru."

Manželé Karlssonovi ztratili syna Axela v březnu, kdy Melinda nečekaně potratila.

Hoffman, který roky patří k nejlepším útočníkům Senators, se své dlouholeté partnerky zastal a všechna obvinění popřel. "Na 150 procent do toho nejsem zapletený já ani moje snoubenka," řekl deníku Ottawa Citizen

"Chceme zjistit, kdo za tím stojí. Před soud to míří z nějakého důvodu," pokračoval Hoffman. "Určitě to ale není naše vina. Nemáme co skrývat. Jsme ochotni jakkoliv spolupracovat a vyřešit to."

Případem už se zabývá policie, zatím ovšem nikoho neobžalovala.

Erik a Melinda Karlssonovi:

Obtěžování především za pomoci anonymních účtů na sociální síti mělo odstartovat v listopadu, kdy Karlsson oznámil, že s manželkou čeká dítě.

Když v březnu na Instagramu s hlubokou lítostí informoval o nečekaném potratu, mohl si kromě projevů soustrasti přečíst také odporný komentář od (již neexistujícího) uživatele s přezdívkou sandydandy45: "Dítěte je mi líto. Nemělo šanci vzhledem k tomu, kolik do sebe Melinda denně nasypala prášků proti bolesti."

"Jak se opovažuješ!" reagoval Karlsson na zprávu, kterou měla napsat Caryková. "Měsíce si vytváříš falešné profily, abys obtěžovala mě a moji ženu, ale tohle je nové dno i pro tebe. Jsi odporný člověk."

Nedůstojné drama může mít vliv na složení kabiny Senators. S blížícím se draftem a červencovým otevřením trhu přichází čas výměn. Podle spekulací je dost možné, že kanadské město opustí minimálně jeden z dvojice Hoffman - Karlsson.

Prvně jmenovaný není na rozdíl od hvězdného Švéda klubovou ikonou, ale patří k oporám. Naposledy nastřádal 56 bodů (22+34). Byť má smlouvu ještě na dva roky, je připravený odejít.

Situaci popsal Hoffmanův agent Robert Hooper: "Naznačili jsme Pierrovi (Dorionovi, generálnímu manažerovi klubu, pozn. red.), že by bylo pro Erika a Mikea hodně těžké sdílet jednu kabinu. To samé platí pro jejich partnerky v případě místnosti pro manželky."

"Za 22 let v tomhle byznysu jsem se s něčím podobným nesetkal," dodal Hooper. "Jde o mimořádně specifickou a nešťastnou situaci."

Představitelé hokejové Ottawy o sporu ví několik týdnů, přesněji od květnového konce základní části.

Manažer Dorion musí udělat přetěžké rozhodnutí především v případě Karlssona. Tomu v příští sezoně končí kontrakt, takže buď podepíše nový a podstatně výnosnější, nebo se výměnou přesune jinam. Varianta, že v Ottawě stráví rok a pak odejde "zadarmo", je krajně nepravděpodobná.

Příznivci Senators jsou ohledně setrvání týmového lídra spíš pesimističtí, neboť jim neunikl moment z posledního domácího utkání sezony. Karlsson dojel k bráně, sklonil se, sebral puk a jako by na památku si ho strčil za kalhoty.

Výmluvné gesto nyní dostalo další, dost smutný rozměr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy