Hvězdy v karanténě: Krejčí by doma nechtěl Cháru, Hertla by potěšil "sluha" Chlapík

Sport Sport
8. 5. 2020 19:31
Zatímco ve Švédsku už někteří hokejisté trénují na ledě, David Pastrňák může chodit akorát na procházky. Zůstal totiž v americkém Bostonu, kde stále platí přísnější opatření proti pandemii nového typu koronaviru.
David Krejčí v dresu Bostonu.
David Krejčí v dresu Bostonu. | Foto: ČTK

"Myslím, že je to docela nefér," vykládal Pastrňák při videohovoru, kterého se zúčastnil spolu s dalšími českými hvězdami. Virtuální akci moderoval Patrik Eliáš.

"Samozřejmě kdyby byla možnost, taky bych chodil na led. Nikomu to nevyčítám," dodal Pastrňák.

Zatímco mnozí Evropané se rozprchli domů, on zůstal v Bostonu, kde nastupuje za tamní Bruins. Jelikož doma nemá příliš mnoho nástrojů na posilování, v kondici se udržuje hlavně dlouhými procházkami. Normálně jim neholduje, ale teď objevuje jejich výhody… "Nechápu! Zjistil jsem tolik věcí o Bostonu," smál se.

Pozastavení NHL ho může mrzet, protože ve stávající sezoně nasbíral už 48 gólů a 95 bodů. Byl blízko úctyhodným metám. A které by si vážil víc? "Možná to někoho překvapí, ale spíš té stovky bodů. Podle mě je těžší dosáhnout na ni než na 50 gólů," vysvětloval.

Jeho týmový parťák David Krejčí sice neodletěl do Česka, ale zamířil do Charlestonu v Jižní Karolíně, odkud pochází jeho manželka. "Koupili jsme tady barák," líčil, přičemž zmínil i stinné stránky: "Nedávno jsme měli v garáži hada, takže musíš dávat pozor, kam šlapeš. Jsou tady i aligátoři."

Přesto je spokojenější, než by byl v karanténě se slovenským spoluhráčem Zdenem Chárou. "Vstával by moc brzo a museli bychom trénovat," vtipkoval.

Tomáš Hertl ze San Jose, který si v Praze léčí operované koleno, by nevítal karanténu s bekem Radimem Šimkem. "Zajímají ho jenom kapři," smál se. "Nahodit pruh a sedět u rybníka… Já jsem akčnější!"

Ve svém domě by naopak uvítal útočníka Filipa Chlapíka, s nímž se dobře zná. "Snažíme se zdokonalit ve Fortnitu (populární videohra, pozn. red.) jako všichni ostatní. Ale hlavně ho můžu buzerovat, takže by mi mohl i trošku sloužit. To by mi vyhovovalo," žertoval.

Dominik Kubalík, jeden z nejlepších nováčků letošního ročníku NHL, už je doma v Plzni. Náruživým hráčem videoher však není. Konzoli po chvíli snahy vypnul.

A stal se z něj zahradník. "Máma mě zapřáhla," povídal. "Sekání dřeva, malování domečků, zasazování kytek a pečování o ně… Zjistil jsem, že mě to i docela baví!"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy