Strach z puků, modřiny, pokusná morčata. Tak brankáři NHL kritizují novou výstroj

jzp jzp
22. 11. 2018 16:56
Aby padalo ještě víc gólů, brankáři musejí být co nejméně mohutní. Taková je současná politika hokejové NHL. Omaskovaní muži mají od této sezony opět o něco lehčí výstroj, tentokrát si zvykají na menší vestu. Zatímco někteří komentují novinku neutrálně, jiní jsou naštvaní. Projděte si názory vybraných gólmanů zámořské soutěže.
Brankář Winnipegu Connor Hellebuyck kryl v první utkání semifinále Západní konference NHL 2018 proti Nashvillu 47 střel.
Brankář Winnipegu Connor Hellebuyck kryl v první utkání semifinále Západní konference NHL 2018 proti Nashvillu 47 střel. | Foto: Reuters

Connor Hellebuyck

Winnipeg Jets, 25 let, USA, bronzový medailista z mistrovství světa 2015

"Změna určitě přidá pár gólů a zahýbe s úspěšností zákroků, ale nemluvíme tady o zásadních číslech. Liga tohle zkrátka chce. Chtějí víc gólů, ale musí chápat, že nás brankáře tím ovlivňují negativně. V bráně se pořád cítím trochu zranitelně. Mám obavy z dlouhodobého hlediska, jestli se neobjeví zranitelná místa, o kterých teď nevím. Nikdy nevíte, kdy může dojít k závažnému zranění, jako je zlomená kost nebo něco takového." (Winnipeg Free Press)

 

Právě se děje

Další zprávy