Kořenář zůstane v San Jose, dostal roční smlouvu. Udělal pokrok, chválí si klub

ČTK ČTK
13. 7. 2021 22:33
Český brankář Josef Kořenář podepsal v NHL novou roční smlouvu se San Jose. Třiadvacetiletému hokejistovi končí nováčkovský kontrakt, který se Sharks uzavřel před čtyřmi roky, a byl by chráněným volným hráčem. O nově dohodě informoval generální manažer klubu Doug Wilson.
Brankář  San Jose Sharks Josef Kořenář
Brankář San Jose Sharks Josef Kořenář | Foto: Reuters

"Jsem rád, že zůstávám v San Jose. Za tři sezony jsem si tam zvykl a už to beru jako druhý domov. Organizace je skvělá, vytvořili jsme si skvělou partu. Těším se, že se tam vrátím," uvedl Kořenář v tiskové zprávě.

"Už od začátku sezony jsem měl zprávy, že se mnou počítají dál. Věřím, že jsem naplnil jejich očekávání. Možnost startů v NHL byla pomyslným vrcholem. Zkouškou, že mohu obstát i na té nejvyšší úrovni," doplnil rodák z Pelhřimova.

Kořenář, jenž začal minulou sezonu v Třinci a má podíl na zisku mistrovského titulu Ocelářů, prožil 10. dubna krátkou premiéru v elitní lize, když za odchytanou třetinu proti Los Angeles neinkasoval. O čtyři dny později chytal v NHL proti Anaheimu svůj první zápas jako člen zahajovací sestavy.

Celkem zasáhl Kořenář do deseti utkání, v průměru inkasoval 3,17 branky na zápas a měl úspěšnost 89,9 procenta. Osmkrát chytal během základní části také na farmě za San Jose Barracuda. V play off AHL měl za čtyři utkání výbornou úspěšnost zákroků 92,9 procenta a průměr 2,03 obdrženého gólu na zápas.

"Josef udělal v minulé sezoně velký pokrok," ocenil Wilson. "Ukázal v brance svou atletickou připravenost a zdatnost, i když se jednalo o jeho první zkušenosti s NHL. Výborné výkony předváděl i v play off AHL, kde měl z gólmanů nejlepší průměr a pomohl týmu do semifinále," dodal Wilson.

Nyní se Kořenář doma na Vysočině připravuje na novou sezonu. "Už loni v létě jsem měl tréninkový plán od našeho kondičního trenéra a byl jsem s ním hodně spokojený. Letos tak opět budu mít přípravu narýsovanou od něj a trénuji přes léto sám. První čtyři týdny jsem měl volno, teď tři týdny posiluji jen s vlastní váhou a teď začínám přidávat. Vyhovuje mi to. Nemusím dojíždět do Jihlavy každý den 40 kilometrů a netrávím celý den na trénincích a cestách na ně," řekl Kořenář. Do Jihlavy jezdí jednou týdně a připravuje se zde s Davidem Rittichem.

Spokojený s dohodou byl i hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. "Obě strany měly o spolupráci zájem, pro Pepu bylo jednoznačným cílem setrvání v zámoří. V momentě doběhnutí nováčkovského kontraktu nastává vždy poměrně složité jednání, po předložení kvalifikační nabídky nemají mladí hráči příliš variant. O to více si cením, ze se nám podařilo dohodnout kompromis ke spokojenosti obou stran," řekl Spálenka.

Podle webu capfriendly.com zajišťuje nový kontrakt Kořenářovi plat 750.000 dolarů při působení v hlavním týmu, na farmě 85.000 dolarů.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy