Němec zařídil finále: Obrovská euforie! Ani netřeba bomby

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 3. 2014 22:45
Jediný gól Ondřeje Němce v přesilové hře poslal Lev Praha v KHL do konferenčního finále s Jaroslavli.
Ondřej Němec jediným gólem rozhodl o historickém postupu pražského Lva do finále Západní konference KHL.
Ondřej Němec jediným gólem rozhodl o historickém postupu pražského Lva do finále Západní konference KHL. | Foto: Eduard Erben

Doněck (od našeho zpravodaje) - Další krok k vysněnému cíli splněn. Lev Praha jediným gólem zlomil v šestém utkání semifinále Západní konference Donbass Doněck a postoupil mezi čtyři nejlepší týmy KHL.

Do finále konference s Jaroslavlí ho poslala přesilovková rána svátečního střelce Ondřeje Němce.

Němec poslal Doněck do kolen v 50. minutě a gólman soupeře Ján Laco s tím nemohl vůbec nic dělat. I když to nebyla žádná tvrdá rána, přes výborně clonícího Novotného nic neviděl.

"Dlouho jsme nemohli dát gól a pak přišel na trénink Jiřína (Novotný) a řekl, že se prostě postaví před bránu. Pak nebylo důležité střílet bomby, ale hlavně trefit bránu," prohlásil šťastný Němec po utkání.
Série s Jaroslavlí začíná ve středu v Praze.

Rozhodnout zápas jediným gólem až v padesáté minutě, to musí být obrovská euforie, že?
Rozhodně! O druhé přestávce jsme se přesně bavili o tom, že tenhle zápas rozhodne jedna přesilovka. Oni jí nevyužili, my pak ano. Euforie to je obrovská, jdeme do finále Západní konference a to možná nikdo nečekal. Pořád jsme ale teprve na půl cesty.

Byl to dneska nejtěžší zápas celé série?
Pro mě osobně byl nejtěžší ten maraton v Praze, kdy se hrálo čtvrté prodloužení. Ale jinak asi jo. Oni hráli poprvé doma, chtěli se ukázat svým divákům a hlavně vrátit sérii do Prahy. My jsme ale předvedli skvělý kolektivní výkon podpořený výborným gólmanem.

A taky jste zvládli sérii, která se hrála ve třech městech a hlavně v Bratislavě byli fanoušci proti vám. Může vás to stmelit?
A co víc bychom si mohli přát než tohle? Zvládli jsme sérii, kdy byli čtyři zápasy v řadě fanoušci proti nám. Tým šlapal neskutečně a jsme ve finále. Hrozně se na to těším, já jsem tohle nikdy nezažil. Uvidíme, s čím na nás Jaroslavl vyrukuje.

Co říkáte na to, že Jaroslavl vyřadila dva obrovské favority: Dynamo a Petrohrad a teď postoupila z osmého místa po základní části až do konferenčního finále?
Hlavně je to pro mě z pohledu Petrohradu obrovské překvapení. Tam vyřazení nečekali, mají vzdy ty nejvyšší cíle a mysím, že tam budou padat hlavy.

Co se dá od Jaroslavle očekávat?
Úporný hokej. My je známe, hráli jsme s nima. Hrajou to hodně jeden na jednoho, lezou po zádech. Mají navíc nového kanadského kouče, takže se bude hrát i tvrdý hokej. Vyřadili Dynamo i Petrohrad, jsou silní a já se na to hrozně těším.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy