Tichonovovy chvíle slávy: Kanadský pohár i zesměšnění Švédů

Česko-ruské bitvy, zesměšňování soupeřů i rivalita se zámořím. Podívejte se na slavné chvíle známého ruského hokejového "diktátora" Viktora Tichonova
MS 1978 - V Praze to pro Tichonova všechno začalo. Zlatá éra na střídačce sborné odstartovala slavným vítězstvím nad domácím Československem a kapitán Ivan Hlinka si po prohře 1:3 musel jít jen pro trofej za druhé místo.
1979 Challenge Cup - Co mohlo být pro Sovětský svaz větším vítězstvím než porážka výběru hráčů NHL. Tým složený z 23 Kanaďanů a tří Švédů prohrál ve třetím posledním zápase se sbornou 0:6. V zámoří se ale o rok později mohli utěšovat slavným Zázrakem na ledě na ZOH v Lake Placid, kde zase dostal lekci tým SSSR od výběru amerických vysokoškoláků.
1981 Kanadský pohár - Pak ale přišel pro Tichonova další slavný triumf za mořem na Kanadském poháru. Sověti vyhráli finálovou bitvu drtivým způsobem 8:1. To i Čechoslováci v semifinále dostali jen 1:4.
1981 MS v hokeji - Víc Švédsko na domácím šampionátu asi nemohlo být potupeno, v klíčovém zápase prohrálo s týmem SSSR 1:13 a sborná si tak vlastně zařídila zlaté medaile. Nemusela ji mrzet ani remíza s ČSSR.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 11. 2014 14:14
Podívejte se na slavné chvíle známého hokejového "diktátora" Viktora Tichonova

Podívejte se na slavné chvíle známého ruského hokejového "diktátora" Viktora Tichonova

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy