reklama
 
 

Nedvěd nabral Těreščenka na vidle. Potrestán nebude

14. 5. 2012
Petr Nedvěd unikl trestu za úder mezi nohy Těreščenka

Stockholm - Disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace se zabývala zákrokem českého útočníka Petra Nedvěda v nedělním utkání proti Rusku na Alexeje Těreščenka a rozhodla se čtyřicetiletého centra nepotrestat. ČTK to potvrdil tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Nedvěd ve 36. minutě po vhazování zasáhl Těreščenka holí mezi nohy, což bylo podle slov českého hráče nechtěné. "Na buly jsem to promáchnul, trefil jsem ho samozřejmě do míst, kde je to bolestivé. Tomu rozumím, ale nebyl v tom žádný úmysl. Byl bych překvapený, kdyby to posoudili jako něco, co by mě mohlo distancovat na zápas," řekl novinářům Nedvěd.

Nejstarší hráč turnaje si připsal v šesti zápasech čtyři body za dvě branky i asistence a dělí se o pozici třetího nejproduktivnějšího hráče českého týmu za Tomášem Plekancem a Alešem Hemským.

Salmela trestu neušel

Finským hokejistům bude na mistrovství světa chybět ve třech zápasech kvůli disciplinárnímu trestu obránce Anssi Salmela. Zadák Omsku si na domácím šampionátu v Helsinkách znovu zahraje až v případném finále nebo duelu o bronz.

Salmelu potrestala disciplinární komise za faul na obránce Alexe Goligoského v nedělním utkání proti USA. Loňský mistr světa narazil Američana ve třetí třetině na hrazení, za což byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu.

Jednozápasový distanc dostal Salmela automaticky. Další dvě utkání mu disciplinárka přidala kvůli tomu, že jeho faul, po němž soupeř narazil na hrazení horní částí těla a hlavou, mohl vést k těžkému zranění.

Sedmadvacetiletý rodák z Nokie nenastoupí v dnešním závěrečném duelu v základní skupině proti Kazachstánu, čtvrtečním čtvrtfinále ani v případném semifinále.

autoři: ČTK, Sport | 14. 5. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama