Naštvaný majitel Kladna Jágr: Kdo se neprobudí, končí!

Sport Sport
3. 11. 2014 8:34
Kladenští Rytíři po sestupu z extraligy paběrkují také ve druhé nejvyšší soutěži.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: Eduard Erben

Praha - Kladenští Rytíři po sestupu z extraligy paběrkují také ve druhé nejvyšší soutěži. Jedenácté místo je daleko za očekáváním, a tak není divu, že šéfovi tradičního klubu, legendárnímu Jaromíru Jágrovi, dochází trpělivost.

„Každý hokejista moc dobře ví, že hrát pořád venku je hodně těžké. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Mužstvu jsem dal důvěru a hráčům šanci. Opravdu jsem si myslel, že mají na víc,“ uvedl Jágr na webových stránkách klubu.

Majitel Kladna apeluje na hráče, ti prý hrají o svou vlastní budoucnost. "Všechna mužstva proti nám bojují. Jenomže to my musíme také! A jestli si naši hráči myslí, že si půjdou jen tak zahrát, jsou na velikém omylu. Je čas se probudit! Kdo se neprobudí, končí a bude si za to moct sám. Na nápravu není pozdě, ztráta se ještě dá stáhnout,“ poznamenal Jágr.

Posily: Klouček, Hlaváč, Kaberle?

Do vedení klubu se po odchodu sportovního manažera Otakara Vejvody více zapojil Jaromír Jágr starší a Kladno vehementně shání posily. Takřka jisté jsou příchody někdejšího obránce New Yorku Rangers Tomáše Kloučka a zkušeného útočníka Jana Hlaváče. Rytířem by se brzy mohl stát také Tomáš Kaberle.

Na hostování z Olomouce dorazí útočník Ondřej Švaňhal, na střídavý start z Plzně přijde téměř dvoumetrový obránce Michal Moravčík. Další jména prý budou následovat. 

Na vyřízení administrativních záležitostí navíc čeká další navrátilec Tomáš Horna. Kvůli nedořešenému ukončení předchozí smlouvy na Slovensku kladenský odchovanec ještě nemohl nastoupit v sobotu v Litoměřicích.

Jágr: Táta mi chce pomoct

„Nastaly nečekané komplikace, protože sám Tomáš neměl u předchozího zaměstnavatele vyřízeno vše potřebné,“ vysvětlil Jágr. Jeho otec v médiích kritizoval průtahy s angažováním Horny a projevil také nespokojenost s prací s mládeží.

„Táta mi chce s prací pro klub pomoct, protože vidí, že současná situace je složitá. Něco možná řekl novinářům v emocích, ale to, že Tomáš Horna ještě nenastoupil, nikomu v klubu nevyčítám. Stejně tak jsem přesvědčený, že u mládeže se udělalo dost práce a spousta věcí se zlepšila,“ uzavřel Jágr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy