Na šampionát nepojedou ani Irgl, Polák, Frolík a Kreps

ČTK ČTK
15. 4. 2010 17:40
Naopak přijet mají Blaťák, Vašíček a Rozsíval
Vladimír Růžička přišel v Romanu Polákovi o dalšího beka z NHL
Vladimír Růžička přišel v Romanu Polákovi o dalšího beka z NHL | Foto: Reuters

Prostějov - Další čtveřici hráčů si musel ze seznamu kandidátů na květnové mistrovství světa v Německu definitivně vyškrtnout trenér českých hokejistů Vladimír Růžička.

Zdravotní problémy nepustí na světový šampionát obránce Romana Poláka z St. Louis, účastníka únorových olympijských her ve Vancouveru. Vypadli i útočníci Michael Frolík s Kamilem Krepsem z Floridy a Zbyněk Irgl z Jaroslavle.

V minulých dnech se Růžičkovi už omluvily hvězdy Tomáš Kaberle z Toronta a Václav Prospal z New York Rangers.

Čtěte dále:

Kaberle na MS hrát nebude. Nejistý je i stav Židlického

Na MS nepojede ani Prospal. Má zraněné koleno

Polák dohrával sezonu se zlomenou klíční kostí. "Roman ještě nebyl ani na prohlídce, ale říkal, že měl pohovory v klubu a řekli mu, aby o tom vůbec nepřemýšlel," řekl ČTK Růžička v Prostějově, kde se národní tým připravuje.

Povolení nedostal ani Michael Frolík, který míří na operaci zlomeného nosu. Padla tak možnost, že by se ještě po ní k reprezentaci připojil.

Z Ruska přijede Vašíček a Blaťák, z NHL Rozsíval

Růžičkovi se také podařilo kontaktovat Frolíkova spoluhráče Kamila Krepse a ten se své premiéry v reprezentaci nedočká. "Má problémy s břišními svaly," navázal reprezentační kouč.

Příznivé zprávy neuslyšel ani od Zbyňka Irgla z Jaroslavle, který hrál v semifinále Kontinentální ligy. "Jde na operaci dutin," uzavřel Růžička výčet zdravotních lapálií svých kandidátů.

Z ruských týmů se tak připojí k týmu Irglův klubový spoluhráč Josef Vašíček z Jaroslavle a Miroslav Blaťák z Ufy. Jednu dobrou zprávu dostal Růžička i ze zámoří, odkud má být další posilou obránce Michal Rozsíval z New York Rangers.

"Jsme domluveni, že si budeme volat a v sobotu se dohodneme. Michal říkal, že by jel a musíme se dohodnout, kdy by nastoupil," dodal Růžička.

 

Právě se děje

Další zprávy