Mladí obránci nelehký úkol zvládli, Jaškin zářil, Faksa zklamal. Oznámkovali jsme české hráče za MS

V St. Louis hraje třetí lajnu, na šampionátu byl Dmitrij Jaškin nejlepším českým hráčem.
PAVEL FRANCOUZ 2 - Pan Spolehlivý. V Čeljabinsku se vypracoval ve špičkového brankáře a zaslouženě dostane šanci od Colorada. Na mistrovství světa držel ve čtvrtfinále za stavu 0:2 naděje českého týmu, ale ve skupině stoprocentní jistotou neoplýval. I proto jeho nasazení na rozhodující zápas překvapilo. Své si splnil, avšak olympiáda se Francouzovi povedla lépe.
DAVID RITTICH 1 - Před turnajem vystrnadil ze sestavy Furcha a ve skupině se v brance střídal s Francouzem. Na Ritticha vyšla utkání proti těžším soupeřům Švédsku a Rusku a on je při debutu na šampionátu odchytal výborně. Českým fanouškům připomněl, jak velký skok po přesunu z Mladé Boleslavi do Calgary udělal.
RADKO GUDAS 3 - Jeden z mála hráčů, možná jediný, kdo zahrál před rokem v Paříži lépe než letos v Kodani. Gudas byl "tátou" nepříliš zkušené obrany a dostal na ledě mezi obránci nejvíce prostoru. Zvykl si na evropský styl hokeje, znovu byl platný svou tvrdostí a přitom za celý turnaj jen dvakrát usedl na trestnou lavici (v prvních dvou zápasech). Jenže se mu nedařilo podporovat útok a nezřídka chyboval při rozehrávce. Od Gudase se na mistrovství čekalo víc.
LIBOR ŠULÁK 2 - Zjev české obrany, který baví nejen účesem, ale hlavně mimořádně ofenzivním pojetím hry. Ve finské lize patřil mezi nejproduktivnější obránce a v Dánsku zaujal neohroženými výpady. Dopředu hrál nebojácně, a to ne přímo na úkor bránění. Ale čas od času v jeho hře směrem dozadu mezery byly, a proto má za dva.
Foto: Reuters
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 5. 2018 15:01
Čeští hokejisté prošli na mistrovství světa základní skupinou s přehledem, ale ve přes kritické čtvrtfinále znovu neprošli. Jejich hodnocení je v součtu všech utkání veskrze pozitivní, na papíře neměl takovou sílu jako vloni v Paříži. A působil určitě lepším dojmem. Někteří hráči překvapili, jiní však očekávání nesplnili.
 

Právě se děje

Další zprávy