Mladí beci nelehký úkol zvládli, Jaškin zářil, Faksa zklamal. Oznámkovali jsme Čechy

V St. Louis hraje třetí lajnu, na šampionátu byl Dmitrij Jaškin nejlepším českým hráčem.
PAVEL FRANCOUZ 2 - Pan Spolehlivý. V Čeljabinsku se vypracoval ve špičkového brankáře a zaslouženě dostane šanci od Colorada. Na mistrovství světa držel ve čtvrtfinále za stavu 0:2 naděje českého týmu, ale ve skupině stoprocentní jistotou neoplýval. I proto jeho nasazení na rozhodující zápas překvapilo. Své si splnil, avšak olympiáda se Francouzovi povedla lépe.
DAVID RITTICH 1 - Před turnajem vystrnadil ze sestavy Furcha a ve skupině se v brance střídal s Francouzem. Na Ritticha vyšla utkání proti těžším soupeřům Švédsku a Rusku a on je při debutu na šampionátu odchytal výborně. Českým fanouškům připomněl, jak velký skok po přesunu z Mladé Boleslavi do Calgary udělal.
RADKO GUDAS 3 - Jeden z mála hráčů, možná jediný, kdo zahrál před rokem v Paříži lépe než letos v Kodani. Gudas byl "tátou" nepříliš zkušené obrany a dostal na ledě mezi obránci nejvíce prostoru. Zvykl si na evropský styl hokeje, znovu byl platný svou tvrdostí a přitom za celý turnaj jen dvakrát usedl na trestnou lavici (v prvních dvou zápasech). Jenže se mu nedařilo podporovat útok a nezřídka chyboval při rozehrávce. Od Gudase se na mistrovství čekalo víc.
LIBOR ŠULÁK 2 - Zjev české obrany, který baví nejen účesem, ale hlavně mimořádně ofenzivním pojetím hry. Ve finské lize patřil mezi nejproduktivnější obránce a v Dánsku zaujal neohroženými výpady. Dopředu hrál nebojácně, a to ne přímo na úkor bránění. Ale čas od času v jeho hře směrem dozadu mezery byly, a proto má za dva.
Foto: Reuters
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 5. 2018 15:01
Čeští hokejisté prošli na mistrovství světa základní skupinou s přehledem, ale přes kritické čtvrtfinále znovu neprošli. Jejich hodnocení je v součtu všech utkání veskrze pozitivní, na papíře neměl tým takovou sílu jako vloni v Paříži. A působil určitě lepším dojmem. Někteří hráči překvapili, jiní však očekávání nesplnili.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy