Vitásek dohrával proti Rusku se zlomenými žebry, zatím s týmem zůstává v dějišti MS

ČTK ČTK
23. 5. 2021 21:53
Obránce Ondřej Vitásek dnes kvůli zranění chyběl na tréninku české hokejové reprezentace v Rize a po absenci v sobotním duelu se Švýcarskem s jistotou nenastoupí ani v pondělí proti Bělorusku.
Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek | Foto: Reuters

Třicetiletého hráče Liberce vyřadily ze hry nespecifikované potíže, které si odnesl z pátečního utkání s Ruskem.

"Ondřej Vitásek bohužel utrpěl už v prvním utkání s Ruskem zranění, jehož povahu teď nebudeme specifikovat. Dnes netrénoval a určitě nezasáhne ani do nejbližšího utkání. S týmem nicméně zůstává a další postup bude záležet na vývoji jeho stavu," řekl novinářům tiskový mluvčí českého týmu Zdeněk Zikmund.

"Já mám informace, že někdy v polovině utkání si zlomil dvě žebra, klobouk dolů tedy, že to utkání dokončil, což je pro mě úplně nepochopitelné. Bohužel nám vypadl a do dalších zápasů už nenastoupí," řekl v rozhovoru pro Českou televizi asistent trenéra Martin Straka.

"Zůstává v Rize a pokračuje s týmem. Trénovat ani hrát zatím nemůže. Co bude dál, uvidíme za pár dnů," reagoval na jeho slova Zikmund.

Účastník mistrovství světa v roce 2014 v Minsku a olympijských her v Pchjongčchangu Vitásek se v úvodním utkání s Ruskem zařadil do druhé obrany s Liborem Šulákem. Na kontě má v národním týmu 48 utkání a dvě branky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy