Rusové mají problém. Radulov nedorazil, bez omluvy odjel do USA

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 4. 2016 18:55
Hokejistům Ruska před domácím mistrovstvím světa v Moskvě přibývají posily z NHL, ale také řeší kauzu absence kontroverzního útočníka Alexandra Radulova z CSKA Moskva.
Alexander Radulov.
Alexander Radulov. | Foto: Reuters

Moskva - Hokejistům Ruska před domácím mistrovstvím světa v Moskvě přibývají posily z NHL, ale také řeší kauzu absence kontroverzního útočníka Alexandra Radulova z CSKA Moskva.

Dvojnásobný mistr světa po pozvánce Olega Znaroka bez omluvy v neděli nedorazil na sraz v Novogorsku a pobývá ve Spojených státech amerických. Jeho start na šampionátu je nejistý. Rusy čekají ve čtvrtek a v sobotu v dějišti turnaje duely Euro Hockey Tour s Finskem.

Znarok postupně vítá posily ze zámoří. Už v duelech ve Švédsku jich měl k dispozici sedm - gólmany Sergeje Bobrovského z Columbusu se Semjonem Varlamovem z Colorada a útočníky Sergeje Plotnikova s Viktorem Tichonovem z Arizony, Sergeje Kalinina z New Jersey, Alexandra Burmistrova z Winnipegu a Naila Jakupova z Edmontonu. V tréninku v Rusku zůstal obránce Alexej Jemelin z Montrealu.

Nově se budou hlásit hvězdný útočník Pavel Dacjuk s obráncem Alexejem Marčenkem z Detroitu. Pozvánky po vyřazení v 1. kole play off zaslalo vedení ruské sborné také Artěmiji Panarinovi a Arťomu Anisimovovi z Chicaga a obránci Dmitriji Kulikovovi z Floridy. Nyní čeká na jejich výstupní lékařské prohlídky v klubech, u Kulikova komplikuje situaci zranění z posledního duelu.

Z finalistů Gagarinova poháru doplnili kádr beci Vladimir Antipin, Alexej Bereglazov a forvardi Sergej Mozjakin a Alexandr Sjomin z mistrovského Magnitogorsku a brankář Ilja Sorokin, zadáci Denis Denisov a Nikita Zajcev a útočník Ivan Tělegin z CSKA Moskva.

Měl přijet i Radulov, ale nedorazil. Údajně v zámoří jedná o angažmá v NHL, kam by se devětadvacetiletý bývalý hráč Nashvillu mohl vydat po konci smlouvy v CSKA Moskva. Mezi zájemci jsou prý i Detroit, Colorado, Florida či Washington.

Do Ruska se má vrátit 30. dubna a podle viceprezidenta Ruské hokejové federace Romana Rotenberga o jeho účasti na MS rozhodne Znarok. "Všechno, co se týká sestavy, je v rukou hlavní trenéra Olega Znaroka," prohlásil Rotenberg.

Podle serveru Life.ru stojí za Radulovovým odjezdem bez omluvy do zámoří konflikt se Znarokem z prosincového Channel One Cupu v Moskvě, kde sborná skončila poslední. Kouč sborné údajně jemu a Iljovi Kovalčukovi vyčetl špatný přístup a mělo dojít k hádce.

Kovalčuk, který byl na turnaji stejně jako předtím na stříbrném mistrovství světa v Praze kapitán, v ruské nominaci vůbec není. Potýkal se s poklesem formy a na konci sezony vypadl i ze sestavy Petrohradu.

Nominace hokejistů Ruska na zápasy Euro Hockey Tour proti Finsku v Moskvě (28. a 30. dubna):

Brankáři: Igor Šerťorkin (Petrohrad/KHL), Ilja Sorokin (CSKA Moskva/KHL), Sergej Bobrovskij (Columbus/NHL), Semjon Varlamov (Colorado/NHL),

obránci: Anton Bělov, Maxim Čudinov, Jegor Jakovlev, Vjačeslav Vojnov (všichni Petrohrad/KHL), Vladimir Antipin, Alexej Bereglazov (oba Magnitogorsk/KHL), Denis Denisov, Nikita Zajcev (oba CSKA Moskva/KHL), Ilja Ljubuškin (Jaroslavl/KHL), Alexej Jemelin (Montreal/NHL), Alexej Marčenko (Detroit/NHL),

útočníci: Vadim Šipačov, Jevgenij Dadonov, Sergej Širokov (všichni Petrohrad/KHL), Maxim Šalunov, Stepan Sannikov (oba Novosibirsk/KHL), Sergej Mozjakin, Alexandr Sjomin (oba Magnitogorsk/KHL), Sergej Plotnikov, Viktor Tichonov (oba Arizona/NHL), Jegor Averin (Jaroslavl/KHL), Vladimir Galuzin (Nižnij Novgorod/KHL), Ivan Tělegin (CSKA Moskva/KHL), Sergej Kalinin (New Jersey/NHL), Alexandr Burmistrov (Winnipeg/NHL), Nail Jakupov (Edmonton/NHL), Pavel Dacjuk (Detroit/NHL).

 

Právě se děje

Další zprávy