Po 1200 vstupenkách na české duely na MS se zaprášilo

ČTK ČTK
12. 2. 2015 16:24
Zhruba 1200 vstupenek na sedm zápasů českých hokejistů v základní skupině květnového mistrovství světa v Praze, které byly dnes ve 13 hodin uvolněny do prodeje, bylo rozebráno za 50 minut.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Zhruba 1200 vstupenek na sedm zápasů českých hokejistů v základní skupině květnového mistrovství světa v Praze, které byly dnes ve 13 hodin uvolněny do prodeje, bylo rozebráno za 50 minut.

V druhé vlně prodeje, při které byly rozděleny takzvané denní balíčky, se dostalo z neuplatněných rezervací do prodeje celkem 54.500 lístků. Rezervovány už jsou i všechny dostupné vstupenky na případné čtvrtfinále českých hokejistů 14. května od 20:15.

Ceny lístků na zápasy českých hokejistů se pohybovaly od 1290 do 1690 korun. Největší zájem byl podle očekávání o atraktivní souboj svěřenců kouče Vladimíra Růžičky s Kanadou, na který mělo být k dispozici okolo 60 vstupenek. Jinak šlo o desítky nebo stovky vstupenek.

"Stejně jako v první vlně prodeje byl největší zájem o vstupenky na zápas České republiky a Kanady, které zmizely po devíti minutách," řekl generální sekretář hokejového svazu Martin Urban. O tři minuty déle podle něj vydržely v systému vstupenky na zápas českého týmu se Švédskem.

Pokladny vyprodaly za 15 minut

K dispozici stále jsou vstupenky na jiné atraktivní duely, například pražská utkání Švédska nebo Kanady, či souboje úřadujících mistrů světa Rusů v ostravské skupině.

Vstupenky bylo opět možné zakoupit přes internet, na terminálech Sazky nebo u hal v Praze (O2 arena) a v Ostravě (ČEZ Aréna). Jeden fanoušek si mohl koupit maximálně deset vstupenek.

Z přibližně tří stovek fanoušků u O2 areny se dočkalo jen pár šťastlivců. Již po 15 minutách se na pokladnách objevila cedulka "České zápasy vyprodány". Ti, co uspěli, naplnění svého cíle ledacos obětovali.

Jako například trio příznivců z Dačic, kteří cestu dlouhou 170 kilometrů absolvovali prozíravě již ve středu. "Jsme tu od včerejších 15:00, takže nějakých 22 hodin," řekl novinářům Milan Navrátil, jenž byl vůbec prvním "vítězem" ve frontách u libeňské haly a ukořistil 10 lístků na zápas ČR - Kanada. "Jsem moc spokojený. To čekání stálo za to. Měli jsme tu spacáky, pivo, hráli jsme při svíčkách karty... Zima mi ani nebyla, ale těším se do postele, doma je doma," doplnil Navrátil s úsměvem.

Prodáno je 52 procent vstupenek

Vstupenky na duely českého týmu jinak byly vyprodány během několika hodin už při zahájení 4. listopadu v takzvaných balíčcích na všechna utkání daného hracího dne.

"Zkoušeli jsme získat vstupenky už v balíčku přes internet, ale vůbec jsme se nedostali do systému. Kdybych už tehdy věděl, že to jde takhle, tak jsme tady stejným způsobem byli už pro balíčky," uvedl Navrátil.

Se spacákem k pokladnám vyrazili i další. "Celkem zklamání, že se ta skupina vyprodala takhle rychle. Systémy nefungovaly, ale něco se přece jen povedlo. Risknul jsem lístky na čtvrtfinále a k tomu zápas Kanada - Francie," popsal jiný z vytrvalců.

Našli se i tací, kteří bojovali doslova na dvou frontách. Při čekání ve frontě se k zakoupení lístku zkoušeli probít i přes internet na notebooku.

Dosud se prodala více než polovina lístků na šampionát. Dnes ve 14:50 se prodej přehoupl přes 52 procent. Z celkové kapacity 723 tisíc to představuje takřka 376 tisíc prodaných vstupenek. "I ze zahraničí je poměrně slušný zájem, ale počítáme, že se zvedne až s blížícím se turnajem," uvedl Urban.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy