Po 1200 vstupenkách na české duely na MS se zaprášilo

ČTK ČTK
12. 2. 2015 16:24
Zhruba 1200 vstupenek na sedm zápasů českých hokejistů v základní skupině květnového mistrovství světa v Praze, které byly dnes ve 13 hodin uvolněny do prodeje, bylo rozebráno za 50 minut.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Zhruba 1200 vstupenek na sedm zápasů českých hokejistů v základní skupině květnového mistrovství světa v Praze, které byly dnes ve 13 hodin uvolněny do prodeje, bylo rozebráno za 50 minut.

V druhé vlně prodeje, při které byly rozděleny takzvané denní balíčky, se dostalo z neuplatněných rezervací do prodeje celkem 54.500 lístků. Rezervovány už jsou i všechny dostupné vstupenky na případné čtvrtfinále českých hokejistů 14. května od 20:15.

Ceny lístků na zápasy českých hokejistů se pohybovaly od 1290 do 1690 korun. Největší zájem byl podle očekávání o atraktivní souboj svěřenců kouče Vladimíra Růžičky s Kanadou, na který mělo být k dispozici okolo 60 vstupenek. Jinak šlo o desítky nebo stovky vstupenek.

"Stejně jako v první vlně prodeje byl největší zájem o vstupenky na zápas České republiky a Kanady, které zmizely po devíti minutách," řekl generální sekretář hokejového svazu Martin Urban. O tři minuty déle podle něj vydržely v systému vstupenky na zápas českého týmu se Švédskem.

Pokladny vyprodaly za 15 minut

K dispozici stále jsou vstupenky na jiné atraktivní duely, například pražská utkání Švédska nebo Kanady, či souboje úřadujících mistrů světa Rusů v ostravské skupině.

Vstupenky bylo opět možné zakoupit přes internet, na terminálech Sazky nebo u hal v Praze (O2 arena) a v Ostravě (ČEZ Aréna). Jeden fanoušek si mohl koupit maximálně deset vstupenek.

Z přibližně tří stovek fanoušků u O2 areny se dočkalo jen pár šťastlivců. Již po 15 minutách se na pokladnách objevila cedulka "České zápasy vyprodány". Ti, co uspěli, naplnění svého cíle ledacos obětovali.

Jako například trio příznivců z Dačic, kteří cestu dlouhou 170 kilometrů absolvovali prozíravě již ve středu. "Jsme tu od včerejších 15:00, takže nějakých 22 hodin," řekl novinářům Milan Navrátil, jenž byl vůbec prvním "vítězem" ve frontách u libeňské haly a ukořistil 10 lístků na zápas ČR - Kanada. "Jsem moc spokojený. To čekání stálo za to. Měli jsme tu spacáky, pivo, hráli jsme při svíčkách karty... Zima mi ani nebyla, ale těším se do postele, doma je doma," doplnil Navrátil s úsměvem.

Prodáno je 52 procent vstupenek

Vstupenky na duely českého týmu jinak byly vyprodány během několika hodin už při zahájení 4. listopadu v takzvaných balíčcích na všechna utkání daného hracího dne.

"Zkoušeli jsme získat vstupenky už v balíčku přes internet, ale vůbec jsme se nedostali do systému. Kdybych už tehdy věděl, že to jde takhle, tak jsme tady stejným způsobem byli už pro balíčky," uvedl Navrátil.

Se spacákem k pokladnám vyrazili i další. "Celkem zklamání, že se ta skupina vyprodala takhle rychle. Systémy nefungovaly, ale něco se přece jen povedlo. Risknul jsem lístky na čtvrtfinále a k tomu zápas Kanada - Francie," popsal jiný z vytrvalců.

Našli se i tací, kteří bojovali doslova na dvou frontách. Při čekání ve frontě se k zakoupení lístku zkoušeli probít i přes internet na notebooku.

Dosud se prodala více než polovina lístků na šampionát. Dnes ve 14:50 se prodej přehoupl přes 52 procent. Z celkové kapacity 723 tisíc to představuje takřka 376 tisíc prodaných vstupenek. "I ze zahraničí je poměrně slušný zájem, ale počítáme, že se zvedne až s blížícím se turnajem," uvedl Urban.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 8 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

Další zprávy