Švédský triumf i krásky v hledišti. Podívejte se na 50 nejlepších fotek hokejového šampionátu

Mistrovství světa je definitivně historií, titul obhájili hráči Švédska.
Půvabná švédská fanynka otevírá náš přehled nejkrásnějších fotografií ze světového šampionátu hokejistů, který letos hostila dánská města Kodaň a Herning.
Českým hráčům turnaj přinesl nakonec zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále s týmem USA. Čekání na světovou medaili tak pokračuje, naposledy byl tuzemský výběr v roce 2012 bronzový.
Ruská fanynka s tradiční ozdobu hlavy zvanou kokošnik.
Gregory Hofmann slaví třetí švýcarskou branku ve čtvrtfinále s Finy. Hráči ze země helvetského kříže byl nejpříjemnějším překvapením turnaje.
Foto: Luboš Vácha
Reuters Sport Luboš Vácha, Reuters, Sport
21. 5. 2018 6:43
Prohlédněte si nejlepší fotografie ze světového šampionátu hokejistů, který v neděli v Kodani skončil zápasy o medaile.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy