Místo samoobsluhy Síň slávy. V Lánech ukazují, že to jde

Prohlédněte si unikátní hokejovou síň českého a československého hokeje v Lánech
V Lánech se nachází unikátní hokejová síň našeho nejpopulárnějšího zimního sportu. Pojďme se vydat na její prohlídku.
Zakladatelem, majitelem a průvodcem je Josef Hošek, 58letý nadšenec, bývalý hráč místního klubu, který podniká v oblasti dřevovýroby.
Projekt hokejové síně se rodil přes patnáct let. "Nebylo jednoduché od hokejistů sehnat tolik věcí a zároveň to vystavit tak, aby to bylo ke koukání," vysvětluje pan Hošek dlouhou dobu vzniku. Výstroj a výzbroj měl už dřív, jelikož hrál za Lány a poté jedenáct let na stochovském učilišti trénoval dorost.
Hodně pomohlo přátelství s kladenskou legendou a dlouholetým československým reprezentantem Eduardem Novákem, který byl jakýmsi garantem a má v síni také své místo.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Tomáš  Kubánek Vojtěch Marek, Tomáš Kubánek
17. 3. 2015 13:10
Nadšenec Josef Hošek provozuje v Lánech hokejovou síň českého hokeje. Ta oficiální zatím stále otevřená není

Nadšenec Josef Hošek provozuje v Lánech hokejovou síň českého hokeje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy