Kazašský hokej před MS posiluje. Pas dostali tři zámořští útočníci

ČTK ČTK
25. 3. 2016 22:04
Hokejisté Kazachstánu získali před blížícím se mistrovstvím světa, kde budou jedním ze soupeřů českého týmu v moskevské skupině, tři zámořské posily se zkušenostmi z NHL. Pas Kazachstánu dostalo útočné trio Brandon Bochenski, Dustin Boyd a Nigel Dawes.
Kazachstán před MS posiluje
Kazachstán před MS posiluje | Foto: Reuters

Astana - Hokejisté Kazachstánu získali před blížícím se mistrovstvím světa, kde budou jedním ze soupeřů českého týmu v moskevské skupině, tři zámořské posily se zkušenostmi z NHL. Pas Kazachstánu dostalo útočné trio Brandon Bochenski, Dustin Boyd a Nigel Dawes, jež může úspěšnou spolupráci z týmu KHL Barys Astana přenést nově i do reprezentace své nové země.

Kanaďané Boyd s Dawesem a Američan Bochenski tak následují příkladu klubového spoluhráče Kevina Dallmana. Kanadský obránce byl naturalizován už loni a pomohl Kazachstánu k vítězství na mistrovství světa divize I v Polsku a postupu na letošní šampionát elitní kategorie do Ruska.

Všichni tři zámořští hráči působí v Astaně už dlouho. Bochenski, jenž v NHL odehrál 156 zápasů, přišel do Barysu v roce 2010. Dawes (212 zápasů v NHL) a Boyd (210) ho následovali o rok později.

Jejich statistiky budí respekt

V uplynulé základní části KHL byl Bochenski třetím nejproduktivnějším hokejistou s 61 body z 60 utkání. Dawes byl s 53 body osmý a s 31 góly druhým nejlepším střelcem.

Nové posily Kazachstánu v minulosti reprezentovaly své rodné země. Dawes a Boyd mají ve sbírce zlaté medaile z MSJ 2005 respektive 2006, Bochenski si zase zahrál za USA na světovém šampionátu dospělých v roce 2007.

Kazachstán doufá, že i za pomoci úderného tria z Astany vylepší svůj nejlepší výsledek na MS, jímž je dvanácté místo.

 

Právě se děje

Další zprávy