Kazašský hokej před MS posiluje. Pas dostali tři zámořští útočníci

ČTK ČTK
25. 3. 2016 22:04
Hokejisté Kazachstánu získali před blížícím se mistrovstvím světa, kde budou jedním ze soupeřů českého týmu v moskevské skupině, tři zámořské posily se zkušenostmi z NHL. Pas Kazachstánu dostalo útočné trio Brandon Bochenski, Dustin Boyd a Nigel Dawes.
Kazachstán před MS posiluje
Kazachstán před MS posiluje | Foto: Reuters

Astana - Hokejisté Kazachstánu získali před blížícím se mistrovstvím světa, kde budou jedním ze soupeřů českého týmu v moskevské skupině, tři zámořské posily se zkušenostmi z NHL. Pas Kazachstánu dostalo útočné trio Brandon Bochenski, Dustin Boyd a Nigel Dawes, jež může úspěšnou spolupráci z týmu KHL Barys Astana přenést nově i do reprezentace své nové země.

Kanaďané Boyd s Dawesem a Američan Bochenski tak následují příkladu klubového spoluhráče Kevina Dallmana. Kanadský obránce byl naturalizován už loni a pomohl Kazachstánu k vítězství na mistrovství světa divize I v Polsku a postupu na letošní šampionát elitní kategorie do Ruska.

Všichni tři zámořští hráči působí v Astaně už dlouho. Bochenski, jenž v NHL odehrál 156 zápasů, přišel do Barysu v roce 2010. Dawes (212 zápasů v NHL) a Boyd (210) ho následovali o rok později.

Jejich statistiky budí respekt

V uplynulé základní části KHL byl Bochenski třetím nejproduktivnějším hokejistou s 61 body z 60 utkání. Dawes byl s 53 body osmý a s 31 góly druhým nejlepším střelcem.

Nové posily Kazachstánu v minulosti reprezentovaly své rodné země. Dawes a Boyd mají ve sbírce zlaté medaile z MSJ 2005 respektive 2006, Bochenski si zase zahrál za USA na světovém šampionátu dospělých v roce 2007.

Kazachstán doufá, že i za pomoci úderného tria z Astany vylepší svůj nejlepší výsledek na MS, jímž je dvanácté místo.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy