Jágr nejspíš bude čtvrtfinále hrát, tvrdí profesor Kolář

Sport Sport
13. 5. 2015 13:07
Pavel Kolář potvrdil pro Českou televizi, že Jaromír Jágr nejspíš bude hrát zápas s Finskem.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hvězda českého týmu Jaromír Jágr by měl hrát čtvrteční čtvrtfinále hokejového mistrovství světa proti Finsku. České televizi to potvrdil lékař Pavel Kolář.

"Je tam takový malý otazníček, ale předpokládám, že hrát bude," uvedl Kolář v pořadu Hokejové poledne.

Jágr odstoupil v průběhu první třetiny úterního duelu se Švýcarskem, který Češi i bez jeho pomoci vyhráli 2:1 na samostatné nájezdy.

"Jaromíra začaly trápit bolesti přitahovače kyčelního kloubu. Nechtěli jsme tedy riskovat, že by nemohl nastoupit ve čtvrtfinále, a využili jsme času, aby se vyléčil," dodal Kolář, který se Jágrovi intenzivně věnoval ještě dnes ráno.

S tím, že by měl Jágr hrát, počítají i trenéři. "Přejeme si, aby byl Jarda v pohodě, a pan docent na to vynakládá veškeré úsilí. Věřím, že bude v pořádku," uvedl asistent Jaroslav Špaček. "Jarda zná svoje tělo. Věřím, že dá bolest na stranu a dokáže se na čtvrtfinále připravit," řekl spolupracovník Vladimíra Růžičky.

Jágr absolvoval v úterý pouze dvě střídání a v zápase strávil necelé dvě minuty čistého času. Poté se na střídačce krátce masíroval speciálním míčkem a následně zamířil do kabin. Na led se už nevrátil. "Jarda je na míček zvyklý a pomáhá si tak. Dokáže si tím od potíží ulevit. Uvolňuje si tím svalstvo," uvedl Kolář.

Dobré zprávy vyhlášený fyzioterapeut přinesl i ohledně stavu Jakuba Klepiše, který nehraje od sobotního duelu s Lotyšskem. "U Klepiše se to také zlepšilo, půjde si to dneska zkusit, a tak by měl být schopen zítra nastoupit," uvedl Kolář.

Žádná další zranění český tým prý netrápí.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 1 hodinou

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 1 hodinou

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 2 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy