Trenér je táta, masér máma. Kabáti složili hokejistům hymnu

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 4. 2015 15:03
Hej, jak nebude hromada zlata, přijde trenér a to je náš táta, zpívá skupina Kabát v novém hitu věnovaném českým hokejistům před mistrovstvím světa.
Poslechněte si skladbu, kterou kapela Kabát složila pro český hokejový tým | Video: Kabát

Praha - Populární česká skupina Kabát splnila přání fanoušků a složila píseň věnovanou hokejové reprezentaci. Skladba "Brousíme nože" by se měla stát hymnou národního týmu na blížícím se MS, které v Praze a Ostravě vypukne přesně za měsíc.

"Kabáti jsou velkými fanoušky hokeje, málokdo to možná víte, ale někteří z nich atakovali i mládežnické reprezentace, takže v té písni je i velké hokejové srdce," prohlásil ve středu při představení písně šéf svazu Tomáš Král

"Heeej, jak nebude hromada zlata, přijde trenér a to je náš táta," znělo hned poté v refrénu chytlavého songu, který dnes Kabát v hotelu Clarion poprvé pustil novinářům. 

Oficiální hymnou píseň není

Píseň Brousíme nože bude první písní nového alba, které skupina v tuto chvíli dokončuje.

"Je to přitom oprášená pecka, asi dvanáct let, ke které jsme neměli text. Hudba byla původně připravena na album Corrida, až jsme se divili, že jí Milan Špalek teď oprášil a otextoval k hokejistům, ale ono se to hodí," uvedl Kabát na tiskové konferenci.

"Zatím jsme ve fázi, že to není oficiální hymna českých hokejistů. Řekli jsme si, že se hodí k hokeji a tak jsme ji chlapcům věnovali. Věříme, že jim přinese štěstí, i když všichni víme, že štěstí je vrtkavá věc. Zatím je to opravdu pouze dar skupiny Kabát našim klukům, aby se jim dařilo. A třeba se jednou hymnou týmu stane," uvedl frontman skupiny Josef Vojtek.

Klip až po šampionátu

Skladba by měla provázet i průběh hokejového šampionátu, v rádiu a českých médiích poprvé zazněla dnes po patnácté hodině. Videoklip k písni skupina zatím nenatočila, ale v budoucnu se tomu vůbec nebrání.

"Je to o penězích a dobrém tématu. Nesmí to být tak, že Kabáti natočili píseň, tak se tam postavíme v dresech a budeme mávat hokejkama," řekl Milan Špalek, který text k písni složil.

"Ideální by bylo vyhrát mistrovství světa, a pak to natáčet," řekl český reprezentant Radek Smoleňák na téma natáčení videoklipu.

Tým si Kabát oblíbil

"Ta písnička je super," pokračoval Smoleňák. "Mně se líbila hlavně část 'trenér je zralý na bypass', to sedí. Tým Kabáty poslouchá před zápasem i po zápase a to, že nám tahle skupina složila písničku, to se jen tak nestává. Tahle písnička se nám bude do kabiny hodit. Neznám jediného hokejistu, který Kabáty neposlouchá," uvedl Smoleňák. 

"Bylo by hezké, kdyby jsme na mistrovství vyhráli poslední zápas, po něm jsme tuhle písničku pustili a všichni si ji společně zazpívali," dodal útočník švédského MoDo.

Kabát - Brousíme nože

Brousíme nože, meče.
Když nekape, ať teče.
Kdo proti nám, láme si vaz.

My máme silný paže
a děla mocný ráže
jen trenér zralej na bypass.

Ref:
Hej, jak nebude hromada zlata,
přijde trenér a to je náš tata.
My rozeberem hřiště,
do tequily dáme
a počkejte příště.

Hej, jak nevyhrajem panbůh s váma
přijde masér a to je naše máma.
Ten umí ještě více,
levá pravá a natrhne vám plíce.

Jo toho pána v bráně,
dáme si ho na smetaně. 
Jsme ozbrojený po zuby
a podle místních zvyků
připravit na kritiku. 
Drezy otočit naruby. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy