Jágrův parťák, zázračně uzdravený Nor i jedničky draftů. Podívejte se na 10 největších hvězd MS

Podívejte se ve fotogalerii na deset hráčů, kteří by měli na nadcházejícím mistrovství světa nejvíc zářit.
Největší domácí hvězdou bude bezpochyby Pavel Dacjuk. Dlouholetá opora Detroitu, která se po sezoně pravděpodobně přesune do KHL, letos odehrála za Red Wings 66 zápasů s bilancí 16+33 a jen o bod prohrála týmové bodování. Každopádně Detroit i díky jeho výkonům už po 25. za sebou postoupil do play off a Dacjuk na tom má posledních 15 sezon lví podíl. Zatím absolvoval 5 světových šampionátů, ve kterých nasbíral úctyhodných 30 bodů ve 39 utkáních.
Norský útočník Mats Zuccarello už jede na svůj čtvrtý šampionát, nikdy ale patrně neměl lepší formu než letos. V 81 zápasech základní části nasbíral 61 bodů, a nejenže ovládl produktivitu New Yorku Rangers, ale dotáhl se i do top 40 celé NHL. To vše navzdory tomu, že loni po ráně pukem přišel o řeč a byl docela zázrak, že se ještě vrátil na led.
Jedničkou draftu se v roce 2010 stal i Taylor Hall, který se sice od té doby nestal superhvězdou, ale rok co rok předvádí, že nevyhrál u skautů omylem. Letos vyhrál bodování Oliers a s 65 body se stane vůbec nejproduktivnějším hráčem z NHL, který na šampionátu nastoupí.
Loňskou jedničku draftu veze na šampionát Kanada, tu letoší patrně Američané. Na šampionátu si totiž zahraje Auston Matthews, hvězda švýcarské NLA i prosincového MS juniorů, kde i díky jeho 11 bodům brali Američané bronz.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
5. 5. 2016 16:03
Podívejte se ve fotopřehledu na deset nejzajímavějších hokejistů, kteří nastoupí na letošním světovém šampionátu v Moskvě a Petrohradu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy