USA? Nemají co ztratit, ale my už jsme si vytvořili tvář, říká Birner

Daniel Poláček Daniel Poláček
17. 5. 2016 15:05
Čeští hokejisté se ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rusku střetnou se Spojenými státy. "Musíme hrát se stejnou chutí, agresivitou a pohybem jako doposud. Věřím, že máme šanci je porazit," říká útočník Michal Birner.
Michal Birner
Michal Birner | Foto: Michal Eger

Moskva (od našeho zpravodaje) - První otázku po utkání mistrovství světa tentokrát nekladli novináři, ale samotní hráči. Při odchodu do šatny je zajímalo, s kým budou hrát čtvrtfinále. Že půjdou na Spojené státy, uslyšel i Michal Birner. Nejproduktivnější Čech (3+4) na turnaji dal gól i Švýcarům, ale po duelu už musel myslet na play off.

Klíčový zápas šampionátu sehrajete proti Američanům. Co na to říkáte?
Očekávám podobný zápas jako dnes, hodně fyzicky náročný. Prostě jsou to Američané, jsou na to zvyklí, mají to v krvi. Musíme hrát se stejnou chutí, agresivitou a pohybem jako doposud. Věřím, že máme šanci je porazit. V dnešní době už není lehký soupeř. Nemůžeme se koukat na to, že skončili čtvrtí. Sice prohráli s Německem a dnes to se Slovenskem jen taktak ubojovali, ale teď to z nich spadne. Vědí, že nemají co ztratit. Musíme na to být nachystaní mnohem lépe než na konec dnešního zápasu.

Je velká výhoda, že zůstáváte v Moskvě a nemusíte se stěhovat do Petrohradu?
Asi ano. Čtyři a půl hodiny vlakem, to je nepříjemné. Také jde o změnu prostředí. Ale takhle je to dané. Jak jsem říkal, oni se nemají čeho bát. V uvozovkách si prostě půjdou zahrát a budou nám to chtít co nejvíc znepříjemnit.

Má český tým na to, aby postoupil?
Na tomhle turnaji už jsme zapracovali na herním pojetí a vytvořili si tvář. Věřím tomu, že když budeme hrát jako doposud, zvládneme to a postoupíme dál.

Kouč Vladimír Vůjtek dnes slaví narozeniny. Máte pro něj dárek?
Já pro něj nic nemám, ale jestli chci zůstat na přesilovce, asi bych mu něco měl koupit.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy