Báza u Hadamczika je připravena. Tady bude bydlet sborná

Hokejisté Ruska si vyžádali před mistrovstvím světa v Česku luxus, jakého se nedostane žádnému jinému týmu na turnaji. Budou bydlet v komplexu Aloise Hadamczika. Takhle to u něj vypadá
Buly Arénu, jinak také národní hokejové centrum mládeže, vlastní bývalý trenér hokejové reprezentace a opavský podnikatel Alois Hadamczik. Ten deníku Aktuálně.cz ukázal luxus, který jeho hotel ruské sborné v průběhu šampionátu nabídne. Hotel totiž bude v průběhu šampionátu veřejnosti úplně uzavřen, Rusové prý s sebou přivezou i vlastní ochranku, která bude hvězdy ruského hokeje chránit od zvídavých fanoušků. V Kravařích u Opavy má vzniknout tzv. ruská báza.
Tak se s námi pojďte podívat, kde budou Ilja Kovalčuk či Alexander Ovečkin v průběhu šampionátu v České republice bydlet a jaký komfort jim Alois Hadamczik dokáže nabídnout.
Už při vstupu do hotelu je zřejmé, že Hadamczik chce, aby se u něj sborná cítila jako doma. Kvůli květnové návštěvě dokonce nechal na stěnu zhotovit tyto obrazy. "Teď jsem nechal dodělávat ještě fotku Treťjaka, ten sice bude bydlet v Ostravě, ale určitě se sem přijede také podívat," říká Hadamczik, který má areál vyzdobený hranými dresy českých hráčů či fotkami z jeho působení u reprezentace nebo v hokejové extralize.
Rusové měli původně stejně jako ostatní týmy spát přímo v Ostravě v oficiálních hotelech turnaje Clarion a Park Inn, jenže se jim nelíbily podmínky, které jim pořadatelé turnaje nabízeli. Nelíbil se jim zejména počet pokojů nabízený celé výpravě.
Foto: Dalibor Sosna
Adam Sušovský Adam Sušovský, Dalibor Sosna
24. 3. 2015 6:44
Byli jsme se podívat v hotelu hokejového trenéra a podnikatele Aloise Hadamczika. V květnu v něm ubytuje hokejisty Ruska během mistrovství světa v České republice.

Kravaře - Alois Hadamczik se po rezignaci na funkci trenéra hokejové reprezentace před rokem stáhl do ústraní, hokejové kontakty si ale nadále velmi dobře udržuje. V květnu u něj během mistrovství světa v Ostravě bude bydlet tým Ruska. 

Z Kravař u Opavy, kde Hadamczik Buly Arénu - obrovský komplex s hotelem, aquaparkem, wellness centrem či hokejovým stadionem - vybudoval, to bude mít sborná do Vítkovic každý den čtyřicet minut cesty s policejním doprovodem.

Přesto se Rusku takové přejezdy do Ostravy vyplatí. Na rozdíl od všech ostatních týmů na turnaji totiž u Hadamczika budou mít hokejisté opravdu luxusní pohodlí a možnosti, o jakých se jiným může jen snít. Kromě velkého soukromí například vlastní ledovou plochu, na které mohou tajně trénovat.

 

Právě se děje

Další zprávy