reklama
 
 

Hradecký Mountfield ukázal dres a logo. A chce lákat Rolinka

16. 7. 2013 15:07
Hradecký klub vstoupí do extraligy pod názvem Mountfield HK. Kádr se ovšem teprve formuje

Praha - Extraligový Hradec Králové má ode dneška svůj oficiální název i grafickou podobu.

Nový klub se na dnešní tiskové konferenci představil jako Mountfield HK a ukázal barvy, logo i dres pro letní přípravu.

"Po dohodě společnosti Mountfield a města Hradec Králové došlo v minulém týdnu k založení nové společnosti, která nese název Mountfield KH, akciová společnost," uvedl předseda představenstva Miroslav Schön.

Vedení klubu rovněž prozradilo, že extraligové mužstvo povede trenérské duo Peter Draisaitl - Jiří Kučera, které bude mít v první fázi přípravy k dispozici kádr z Budějovic a šestici hráčů z prvoligového Hradce.

Zbytek realizačního týmu však stěhování z jihočeské metropole odmítl.

Logo: skloubení města a Mountfieldu

Novými klubovými barvami budou červená, černá a bílá. V logu dostaly prostor název hlavního sponzora i hlava lva, který je ve znaku města.

Společnost momentálně čeká na registraci u rejstříkového soudu a schválení přihlášky do ČSLH. "Máme příslib od pana předsedy Krále, že registrace proběhne ve velmi blízkém termínu," avizuje Schön. "Jakmile toto bude splněno, dojde k nafúzování HC Mountfield a společnosti Královští lvi do této nové firmy," dodal.

Součástí nového subjektu se tak stanou oba kluby: HC Moundfield, jenž bude hrát mužskou extraligu, i Královští lvi, kteří budou město reprezentovat v mládežnických soutěžích.

Klub v Hradci zůstane minimálně pět let

Mountfield tak městu, které v případě bývalého prvoligového klubu vlastnilo 98 procent, výrazně ulehčí.

"Několik let jsme se snažili najít výrazného partnera nebo sponzora. Nyní se nám to podařilo díky odchodu Mountfieldu z Budějovic," řekl primátor Zdeněk Fink, jenž prozradil, že se Mountfield s radnicí dohodl na minimálně pětileté spolupráci.

Město by přitom mělo klub podporovat částkou 19,2 milionu korun, přičemž 13,7 milionu má jít na extraligu a zbytek na mládež. "Ze selského pohledu lze říct, že budeme mít za stejně peněz více muziky," těší Finka.

O áčko bojuje šestice z Hradce

Přípravu na extraligu začne klub s mužstvem Mountfieldu, které končilo minulou sezonu, vyjma Aleše Kotalíka, jemuž skončila smlouva a stěhovat se nechce. K stávajícímu kádru se připojí i šestice hráčů, kteří loni hráli za Hradec.

O svou šanci budou bojovat brankář Vladislav Koutský, obránci Martin Vágner, Tomáš Kolafa a útočníci David Švagrovský, Michal Tvrdík a Petr Haluza.

"Díky tomu, že se spojily dva mančafty, bude kádr dostatečně široký," sdělil generální manažer Aleš Kmoníček. Povinné zástupce juniorského věku chce získat z hradeckých či budějovických zdrojů.

Na led se tým dostane 24. července.

Kudrna je v jednání, Rolinek v nedohlednu

Že by se mužstvo v létě ještě výrazně posílilo, Kmoníček nepředpokládá.

Jedná sice se zkušeným útočníkem a hradeckým rodákem Jaroslavem Kudrnou, jemuž skončilo angažmá v Liberci, ovšem k dohodě zatím nedošlo.

Mountfield také pošilhává po reprezentačním forvardovi Tomáši Rolinkovi, u něj je však situace ještě složitější. "Rolinkův agent nám řekl, že jedná s jiným klubem a až skončí, že se nám ozve. To se ale ještě nestalo," krčí rameny Kmoníček.

Klub si přeje návštěvnost okolo pěti tisíc

Hradečtí už rovněž začali řešit kolize domácích zápasů svých a těch pardubických. Rádi by termínovou listinu upravili tak, aby si oba krajští sousedé v boji o diváka tolik nekonkurovali.

"Jedná se asi o sedm případů, kdy se naše domácí utkání kryjí," vypočetl z hlavy Kmoníček.

Mountfield chce fanoušky na svůj stadion nalákat také cenovou dostupností vstupenek. Ty by měly vyjít na 90 až 190 korun. Celosezonní permanentky pak na dva až čtyři tisíce.

"Doufáme, že návštěvnost bude taková jako před dvaceti lety, kdy jsme extraligu hráli naposledy. Tzn. že bude chodit takových čtyři pět tisíc diváků," věří Kmoníček.

autor: Tomáš Kubánek | 16. 7. 2013 15:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama