Naděje ostrostřelce Stamkose na olympiádu žije

ČTK ČTK
25. 11. 2013 20:46
Kanadský útočník Steven Stamkos z Tampy Bay už dva týdny po operaci zlomené holenní kosti chodí bez berlí nebo dlahy.
Kanada se děsí: Přijde kvůli vážnému zranění v Soči o nejproduktivnějšího muže NHL? | Video: youtube.com

Tampa - Kanadský útočník Steven Stamkos z Tampy Bay už dva týdny po operaci zlomené holenní kosti chodí bez berlí nebo dlahy.

Rehabilitace jednoho z nejlepších hráčů současnosti tak zatím podle všeho pokračuje ještě o něco lépe, než se očekávalo. A kolébka hokeje může stále doufat, že nepřijde o jednu ze svých ofenzivních hvězd pro olympijský turnaj v Soči.

Třiadvacetiletý skvělý střelec se zranil 11. listopadu v duelu na ledě Bostonu, poté co jeho pravá noha nevydržela prudký náraz v plné rychlosti do brankové konstrukce.

Stamkos přišel před novináře po svých

Ihned z haly musel do nemocnice a následně také na operační sál. Odhadované datum návratu nebylo stanoveno, nicméně v pondělí předstoupil Stamkos před média a příchod na tiskovou konferenci zvládl po svých, byť kulhal.

"Jsem rozhodně moc šťastný z toho, co už všechno zase zvládnu. Že už se můžu sám pohybovat a že jsem se vrátil takřka naplno do normálního života," řekl Stamkos novinářům, k nimž promluvil poprvé od vážného zranění.

"Lze říci, že už jsem překonal ten prvotní šok a zklamání. Nyní je to o tom, abych dělal vše, co bude potřeba, a podařilo se mi co nejdříve vrátit. Musím být ale zároveň obezřetný," dodal Stamkos s pevnou vírou, že ještě naskočí do této sezony.

Stihne Stamkos Soči?

Otázkou zůstává, zda to bude včas na to, aby byl zcela připravený na hry v Soči, které začnou 7. února. Jednička draftu NHL z roku 2008 je jedním ze zamýšlených centrů pro kanadský tým, který bude na nadcházejícím turnaji obhajovat zlato z Vancouveru 2010.

Před zraněním si Stamkos připsal v 17 zápasech 23 bodů (14+9) a vedl produktivitu soutěže. V NHL předvádí v dresu Tampy své umění šestou sezonu. Během základní části si v 390 odehraných utkáních připsal 409 bodů díky 222 gólům a 187 finálním přihrávkám.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy