Malíkovi 'prasárna' prošla, Vítkovice ale přišly o Kudělku

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 3. 2013 9:25
"Viděl jsem to v televizi, byla to hrozná prasárna," řekl Marek Melenovský o hitu Malíka na Petra Čajánka. Disciplinárka ale dala zapravdu urostlému bekovi.
Marek Malík
Marek Malík | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Vítkovice přišly krátce před důležitým šestým zápasem čtvrtfinále se Zlínem o obránce Tomáše Kudělku. Druhému bekovi Marku Malíkovi, kterému také hrozil trest, zákrok na Petra Čajánka u disciplinární komise prošel.

Disciplinárka dnes přijala podněty Zlína a potrestala Kudělku za prohřešek v pátém utkání série, které Zlín vyhrál 4:0.

Kudělka dostal trest na jeden zápas za to, že po odpískání napálil puk do zad Zděnka Okála, Marek Malík vyšel po tvrdém nájezdu do Petra Čajánka bez úhony.

Kudělku zachránilo, že nikoho nezranil

"V soboji s Markem Malíkem jsme shledali, že o faul nešlo. Zákrok byl veden zepředu na hráče s držením kotouče a přitom nedošlo k faulu loktem. Rozdíl byl jen v tom, že je Malík o dvě hlavy vyšší," řekl Aktuálně.cz šéf disciplinárky Karel Holý.

"U obránce Kudělky to bylo zase úplně evidentní. Vystřelil po odpískání a bylo velké štěstí, že Okála trefil jen do zad a taky bylo štěstí, že Okála takhle trefil, protože by to jinak mohl schytat zase brankář. Vzhledem k tomu, že ale nikoho nezranil, dali jsme mu nejnižší trest na jeden zápas."

Souboj Marka Malíka a Petra Čajánka budil největší emoce. Aktéry samotného zápasu rozpálil už v neděli. Podle Zlína šlo o "prasárnu", podle Malíka o čistý zákrok.

Podívat se na něj můžete zde.

Melenovský: Byla to hrozná prasárna

"Viděl jsem to v televizi. Na modré ho trefil do hlavy, byla to hrozná prasárna," řekl po utkání útočník Zlína Marek Melenovský.

Malík kapitána soupeře tvrdě dohrál krátce před koncem třetí třetiny. Čajánek byl hodně otřesený, hned vzápětí ale zvýšil na 4:0 a do třetí třetiny už nenastoupil.

"Občas to vypadá, že někoho trefím na hlavu, ale já se bohužel nemůžu sklonit na kolena. Oni mi taky nezpomalí, když jdou do samostatného úniku," hájil se včera o téměř dvě hlavy větší Malík.

Malík: Hraju tvrdě, ale čistě

"Snažím se hrát tvrdě, ale čistě. Hit na Čáju byl podlě mého čistý. Měl jsem možnost ho dohrát, tak jsem toho využil. Ale snažil jsem se jít co nejníž, abych ho netrefil do hlavy," dodal.

Pro Vítkovice tak dopadla disciplinární komise, jak nejlépe mohla. Ostravský celek čelí mečbolu soupeře a v případě, že by postrádal hned dva elitní obránce, dostal by se do velkých problémů.

Zlín vede v sérii 3:2 na zápasy a může dnes proti výrazně oslabenému soupeři stvrdit podstup do semifinále.

Disciplinárka zavalená prací, na stůl letí zákroky Třince

Pro disciplinární komisi tím ale práce neskončila. Ještě dnes večer zasedne ke stolu znovu a bude řešit především zákroky z utkání Sparta - Třinec.

Vladimír Roth totiž v poslední třetině kolenem sestřelil Karla Pilaře, který zápas po hrozivě vypadajícím střetu nedokončil. Roth dostal trest do konce utkání, takže se jim bude disciplinárka zabývat automaticky.

"A ještě čekám, že podá Sparta sama podnět na moment z první třetiny. Byl tam zásah do oblasti hlavy a krku," míní Holý. Jde o střet Jiřího Polanského a obránce Jiřího Hunkese, který z něj vyvázl s otřesem mozku.

Sparta má čas podat stížnost do dnešního poledne. Rozhodující sedmý zápas této série se hraje zítra v Třinci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy