Maďaři znovu nebodovali. Kanada nedala Slovákům šanci

28. 4. 2009 23:05
Bělorusko - Maďarsko 3:1, Kanada - Slovensko 7:3
Slovensko inkasuje první gól z hole Roye
Slovensko inkasuje první gól z hole Roye | Foto: Sport

Kloten - Ani ve třetím zápase letošního mistrovství světa se hokejistům Maďarska nepodařilo bodovat. Nováček soutěže sice dlouho držel ve svém posledním utkání skupiny A proti Bělorusku nerozhodný stav, nakonec však padl 1:3.

Maďaři tak po úterku končí ve skupině jako poslední a čeká je boj o záchranu. Jejich úterní přemožitel si naopak zajistil postup do další fáze. Na svém kontě má nyní pět bodů a předskočil v konečném účtování Slovensko.

Bělorusové šli v odpoledním utkání do vedení po čtyřech minutách hry, kdy úvodní tlak zužitkoval po povedené souhře Kalužnyj.

Papírový outsider si ovšem svou odpověď schoval do druhé třetiny a po Peterdiho vyrovnání měl dlouho nakročeno za svým prvním bodovým ziskem.

Ten však ale zhatil pět minut před koncem Alexej Ugarov, který po úniku bekhendovým blafákem rozesmutnil maďarské fanoušky. První vítězství Bělorusů v základní hrací době pak ještě pečetil v závěru do prázdné brány Grabovskij.

To Slováci se museli ve večerním zápase proti Kanadě s bodovým ziskem rozloučit už po první třetině.

Zámořský celek šel od úvodních minut pevně za svým a po dvou zužitkovaných přesilových hrách vedl brzy zásluhou Roye a Doana 2:0.K tomuto vedení mu navíc stačily jen čtyři střely.

Do první přestávky pak ještě náskok "javorových listů" navýšil Spezza. Svěřenci kouče Filce se snažili vykřesat jiskřičku naděje, když snížil ve druhém dějství Surový, ale Kanaďané náznaky obratu okamžitě uťali dalšími čtyřmi brankami.

Jednoznačný výsledek 1:7 pak v závěru stihli Slováci kosmeticky upravit díky trefám Hossy a Graňáka.

Maďarsko - Bělorusko 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
26. Peterdi (Ladanyi, Vas M.) - 4. Kaljužný (Antoněnko, Salej), 55. Ugarov (Kaljužný), 60. Grabovskij (Kaljužný, Salej)
Maďarsko: Szuper (Hetenyi) - Svasznek, Šille, Horvath, Tokaji, Szelig, Ennaffati, Ondrejčík, Kangyal - Vas J., Palkovics, Fekete - Ladanyi, Vas M., Peterdi - Kovacs, Janosi, Vaszjunyin - Majoross, Holeczy.
Bělorusko: Mezin (Koval) - Rjadinski, Salej, Denisov, Baško, Usenko, Kosťjučenok, Antonov - Michalev, Kolcov, Čupris - Ugarov, Kaljužný, Grabovskij - Antoněnko, Stas, Děmagin - Kulakov, Kovyršin