Lvi se těší do Jaroslavli na 'nepřátelskou' atmosféru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
5. 4. 2014 10:00
Téměř deset tisíc fanoušků vytvořilo hokejistům pražského Lva v pátečním druhém zápase finále Západní konference KHL s Lokomotivem Jaroslavl (2:1) velmi bouřlivou atmosféru.
Vyhrocenou atmosféru na ledě Jaroslavli čekají hokejisté pražského Lva, kteří v semifinále KHL vedou 2:0 na zápasy.
Vyhrocenou atmosféru na ledě Jaroslavli čekají hokejisté pražského Lva, kteří v semifinále KHL vedou 2:0 na zápasy. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Téměř deset tisíc fanoušků vytvořilo hokejistům pražského Lva v pátečním druhém zápase finále Západní konference KHL s Lokomotivem Jaroslavl (2:1) velmi bouřlivou atmosféru, a i díky tomu vyhrál Lev v pražské O2 areně i druhý zápase série.

Ta se však nyní přesouvá do Jaroslavle, kde hráči Lva čekají mnohem ještě více vyhrocenější souboje na ledě, a tím i nepřátelskou atmosféru v hledišti. 

"Soupeř hraje hodně houževnatě a agresivně. Zápasy jsou dost vyhrocené, hráči Jaroslavle hrají pořádně do těla a jdou po nás. Naším úkolem je především chránit brankáře," řekl novinářům po pátečním zápase kanadský obránce Lva Nathan Oystrick.

"Jdou po nás a před nikým nezastaví, včetně gólmana. Proto musíme Petriho (Vehanena, brankáře Lva) nekompromisně chránit a dělat pro to, co jen můžeme," vysvětlil asistent kapitána Lva, který inkasoval při jedné šarvátce hlavičku od útočníka Musatova, který byl poté vyloučen do konce zápasu. 

"Na tu bouřlivou atmosféru se těším"

Navíc se Oystrick sám zapsal do statistik tím, že ve 12. minutě zakončil povedenou kombinaci Lva v přesilovce a otevřel skóre. 

"Měl jsem velkou radost. V rámci oslavy jsem adresoval pár slov na střídačku hostů, ale to k tomu patří. Zápasy v play off jsou prostě hodně vyhrocené," přiznal kanadský bek. 

"Z dnešní výhry máme všichni velkou radost, ale ještě určitě není nic rozhodnuté. Máme před sebou spoustu práce, kterou musíme zvládnout, abychom do finále nakonec postoupili. Jaroslavl je doma skvělá a zvítězit u nich bude pořádná dřina," doplnil Oystrick.

Navíc ví, že jeho tým nečeká v Jaroslavli vůbec nic snadného. Lokomotiv ve své domácí hale vyhrál pět ze šesti zápasů v sériích s Dynamem Moskva a Petrohradem.

"V Jaroslavli se pak pokusíme přidat třetí výhru. Na ledě Jaroslavle bude potřeba rvát se o každý centimetr ledu. Čekají nás odlišné zápasy v mnohem nepřátelštější atmosféře. Na tu bouřlivou atmosféru se ale moc těším," dodal obránce Lva. 

Němec: Blbec zůstane blbcem

Jeho parťák z druhé obrany Lva Ondřej Němec přiznal, že byl páteční zápas mnohem náročnější než středeční úvodní zápas série, který Lev vyhrál 3:0.

"Je to tu specifické tím, že je tady velké horko, ale výhra potěší, takže o to je ta únava menší. Budu se zase opakovat. Musíme říct, že to byl skvělý kolektivní výkon celého týmu," přiznal Němec.

"Všichni by si asi představovali ve finále Jaroslavl, ale my uděláme vše pro to, abychom si splnili sen a byli tam my, protože takováhle sezona s takovým týmem už se nemusí nikdy opakovat," doplnil český reprezentant.

Také on přiznal, že hrát proti hráčům Lokomotivu, který vede zkušený kanadský kouč Dave King, není vůbec snadné.

"Hrají hodně agresivně. Je to trošku nesportovní v tom, že tam různě píchají a sekají, ale je to semifinále KHL a my se s tím musíme vyrovnat. Třeba ten Musatov dal Nathanovi regulérní hlavičku. Byl to jejich hloupej faul, blbec zůstane blbcem," řekl bez skrupulí Němec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy