Litvínov zázračně otočil. Znojmo doma konečně vyhrálo

Vítkovice - Č. Budějovice 3:1, Znojmo - Kladno 1:0
Roman Turek inkasoval v Ostravě třikrát.
Roman Turek inkasoval v Ostravě třikrát. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Ostrava - Mizérie hokejistů Českých Budějovic stále pokračuje. Nepomohla ani výměna kapitána Petra Sailera, který v pondělí zamířil do Karlových Varů.

Mountfield prohrál v neděli na ledě Slavie, když po nerozhodném výsledku nestačil na úřadujícího mistra v samostatných nájezdech. V úterý se v 15. kole extraligy Jihočechům nevedlo ani ve Vítkovicích, odkud jedou po porážce 1:3 s prázdnou.

Domácí sice na začátku zápasu prohospodařili dvě přesilové hry a ve třinácté minutě mohli litovat také Ujčíkovy tyče, hned o pár vteřin později už se ale k jejich radosti skóre měnilo.

Zápas jsme sledovali ON-LINE

Hned po vhazování v útočném pásmu vystřelil od modré Kuboš, puk se od zadního mantinelu odrazil k úplně volnému Treillemu a ten se trefil potřetí v sezoně.

Vítkovice tak nemusela mrzet ani další nevyužitá přesilovka, když byl před koncem první třetiny vyloučen za podražení Krenželoka hostující Toman.

Pince vystřídal na nájezd Štěpánek

Velká příležitost k vyrovnání nepříznivého stavu se Jihočechům naskytla v 25. minutě. Jareš byl v samostatném úniku faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Na to zareagoval domácí kouč Hadamczik a brankáře Pince nahradil Štěpánkem. Psychologický efekt zřejmě zapůsobil na českobudějovického Kůrku, který trefil jen tyč vítkovické branky.

Navíc jen o tři minuty později lovil Turek podruhé kotouč ze své sítě. Jurečka nahodil puk před branku a ten se za záda hostujícího brankáře dostal od brusle Klimka. Sudí Šindler se ještě jel přesvědčit k videu, gól ale uznal.

Jiří Dopita by měl pomoci vzkřísit Znojmo.
Jiří Dopita by měl pomoci vzkřísit Znojmo. | Foto: HC Znojemští Orli

Ve 48. minutě ovšem zaváhaly Vítkovice v rozehrávce a toho náležitě využila nová akvizice Mountfieldu, která přišla právě výměnou za kapitána Sailera. Bílek s přehledem překonal Pince.

Budějovice sahaly i po vyrovnání, Pinc však už další puk za sebe nepustil. Naopak Krenželok dorazil minutu před koncem střelu Hrušky odraženou od tyče a definitivně domácím zajistil všechny body.

Znojmo konečně vyhrálo

Sérii neúspěchů protrhlo Znojmo. Poslednímu celku tabulky pomohl návrat veterána Jiřího Dopity a Orli si v domácím zápase dokázali poradit s Kladnem.

Jedinou brankou rozhodl o výhře Znojma Jaroslav Svoboda, který využil přihrávky Selingra a krásně se trefil do růžku Kopřivovy branky.

Senzační obrat se proti Třinci povedl hokejistům Litvínova. Domácí ještě necelé dvě minuty před koncem zápasu o branku prohrávali, nakonec se ovšem radovali z vítězství.

Nejdříve se sto vteřin před vypršením normální hrací doby prosadil kapitán Reichel a pouhých deset sekund po něm překonal Čechmánka v brance hostů také Viktor Hübl a otočil zápas na konečných 4:3.

Martin Straka otevřel proti Boleslavi skóre zápasu.
Martin Straka otevřel proti Boleslavi skóre zápasu. | Foto: Lasselsberger Plzeň

Plzeň tentokrát drama nepřipustila

Vzpomenout na nepodařený zápas ve Zlíně, kde i přes tříbrankové vedení nakonec ztratili všechny body, dali na svém ledě hráči Plzně.

Lasselsberger po brankách kapitána Straky, Adamského a Cartelliho vedl v polovině zápasu znovu už 3:0, pak se ovšem prosadili hostující Kubeš i veterán Král a najednou to bylo pouze o branku.

Další drama už ale domácí nepovolili a skóre se až do konce zápasu neměnilo.

Návrat na led Karlových Varů se nevydařil současnému trenérovi Zlína Zdeňku Venerovi. Západočeši si s jeho celkem poradili 3:1 a na svého soupeře se bodově dotáhli také v tabulce.

Nedvěd táhne Liberec

Jak důležitou posilou bude pro liberecké Bílé Tygry Petr Nedvěd se ukázalo v zápase se Spartou. Zkušenostmi z NHL otřískaný útočník se ve čtvrtém zápase po svém návratu do extraligy už počtvrté gólově prosadil a právě jeho branka byla tou vítěznou.

Ján Lašák odjel z O2 Areny s prázdnou.
Ján Lašák odjel z O2 Areny s prázdnou. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Nedvěd strhl vítězství na stranu domácích v 56. minutě a když na jeho trefu navázali ještě spoluhráči Klimenta a Nedorost, odvezla si Sparta z Liberce vysokou porážku 5:2.

Ta byla pro Holešovické už čtvrtou v řadě, naopak Bílí Tygři jsou v současné době na vítězné vlně.

Slavii vystřelil výhru Vondrka

V prestižním duelu s Pardubice se radovali fanoušci Slavie Praha. Vedoucímu celku extraligy zajistil tři body útočník Vondrka.

Hosté šli sice zásluhou Starého do vedení už v šesté minutě, domácí ale během úvodu druhé třetiny skóre otočili. Nejdříve srovnal Sklenář, šest minut po té se radoval také Kolařík.

Přesně v polovině zápasu srovnal stav znovu Libor Pivko a když na žádné straně další branka dlouho nepadala, zdálo se, že utkání dospěje až do prodloužení.

Přišla ale šedesátá minuta, pardubický Lašák nedokázal lapit střelu domácího kapitána Beránka a Vondrka po přihrávce Hrušky s přehledem zajistil Slavii všechny tři body.

Vítkovice - Č. Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Treille (Kuboš), 28. Klimek (Jurečka), 59. Krenželok (R. Hruška) - 48. Bílek (Mertl, Vak)
Vítkovice: Pinc (25. - 25. Štěpánek) - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Petrovický, Burger, Krenželok - Ujčík, Šimíček, Svačina - Treille, R. Hruška, Štefanka - Korhoň, Roman, Klimek
České Budějovice: Turek - L. Poživil, Sičák, Toman, Gřegořek, Frolo, Vydarený, Mucha, Jareš - Kůrka, Vak, Veselý - M. Hudec, Huml, Duda - L. Květoň, Horák, Kotrla - Bílek, Mertl, Kuchejda

Znojmo - Kladno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 46. J. Svoboda (Selingr, Chvátal)
Znojmo: Trvaj - Štach, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Chvátal, J. Mrázek - Erat, Dopita, Selingr - Demel, R. Procházka, M. Růžička - J. Svoboda, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Čachotský
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Z. Nedvěd, Frolík, Tomajko - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Čurilla, Kuchler

Litvínov - Třinec 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Trávníček (J. Černý, Branda), 28. Reichel (Jenáček, Kubinčák), 59. Reichel (Kroupa), 59. V. Hübl (Punčochář) - 5. Peterek (Rangl, Kanko), 15. Melichárek (Kanko, Polanský), 52. Martynek (Peterek, Kanko)
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, O. Poživil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Branda, Trávníček - Bahenský, Heinisch, Rindoš
Třinec: Čechmánek - Andersons, Výtisk, Rangl, Malec, Vosátko, Nikolov, Kania, Lojek - Melichárek, Polanský, Kováčik - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, D. Moravec, V. Polák - Hašek, Pánik, Pavelek

Plzeň - Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branka a nahrávky: 13. Straka (Vlasák, Benák), 29. Adamský (Matějovský), 31. Cartelli (Vampola) - 35. V. Kubeš (Holub, Jindra), 41. Král (T. Sýkora, Kočí)
Plzeň: Altrichter - Benák, Smrek, Čakajík, Pácal, Cartelli, Redlihs - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Vampola - Adamský, Kubalík, Matějovský - Dvořák, J. Kovář, Laš
Ml. Boleslav: Šindelář - Marušák, Kočí, Brňák, Schnabel, Holub, Jindra, Bauer - Nouza, R. Král, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - Gajovský, Rod, Štrba - P. Barinka, M. Čech, Boháč

Karlovy Vary - Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Sailer, Řezníček), 27. Skuhravý (Skladaný), 54. Kristek (Melenovský) - 43. Záhorovský (F. Čech)
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič
Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Mokrejš, Balán, Andrašovský - M. Pšurný, F. Čech, Záhorovský

Liberec - Sparta 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Pletka (Kašpařík), 40. Kašpařík (Jiruš), 56. P. Nedvěd (V. Nedorost, Podkonický), 59. Klimenta (Šachl), 60. V. Nedorost (P. Nedvěd) - 33. Langhammer (Vykoukal, Pöpperle), 47. Gulaši (Vykoukal)
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Modrý, Zíb, Derner - Šimánek, Kašpařík, Pletka - Podkonický, P. Nedvěd, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Šachl - Vantuch, Blatný, Špaček
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Černošek, Cunik - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Ručinský - Látal, Podlešák, Mrňa - Dragoun, Krätzer, Hromas

Slavia - Pardubice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Sklenář (Drtina), 28. Kolařík (Kraft), 60. Vondrka (Beránek, D. Hruška) - 6. Starý (Koukal, Havíř), 31. Pivko (Tvrdík)
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Kraft, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal
Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, M. Šeda - Cetkovský, Pucher, Ondřej - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Radil, Blažek, Rákos