Litvínov vykradl Spartu, Slavia udržela první místo

Ondřej Roubínek, rou
12. 10. 2008 20:01
Zlín - Plzeň 4:3, Třinec - Znojmo 5:3
František Lukeš se raduje po vstřelení branky Spartě ve druhé třetině. Nahrával Robert Reichel. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie v souboji účastníků Ligy mistrů s budějovickým Mountfieldem vyválčili dva body až v samostatných nájezdech, ale stále si udrželi vedení v O2 extralize. Hráči Vítkovic totiž selhali na ledě nováčka z Mladé Boleslavi, kde prohráli 0:3.

Svěřenci Vladimíra Růžičky sice od 22. minuty díky přesné střele Bednáře vedli 1:0, ale Jihočeši dokázali vyrovnat.

Na začátku třetí části nahodil Tomáš Vak puk před slávistickou branku, a ten skončil po šťastném odrazu v síti. Další gól už nepadl, o vítězi nerozhodlo ani prodloužení.

V samostatných nájezdech pak neuspěl bývalý slávista Radek Duda a Micka s Vondrkou rozhodli o bonusovém bodu pro Pražany.

Litvínov vrátil Spartě porážku

Domácí porážku z úvodního kola vrátili hokejisté Litvínova pražské Spartě. Holešovičtí po polovině zápasu vedli díky trefám Ručinského a Kratěny už 2:0, ještě do konce prostřední části ale snížil Jakub Černý.

Když se pak hned na začátku třetí třetiny znovu prosadil první útok Sparty v čele s Michalem Brošem, vypadalo to pro Pražany na jasnou záležitost.

14. Znojmo 13/9

Ale v 54. minutě snížil Kubinčák a o dvě minuty později vyrovnal po krásné Reichlově přihrávce Karel Kubát.

Jednadvacet vteřin před koncem pak rozhodl o výhře Severočechů kapitán Robert Reichel.

Znojmo je stále na dně

Třinec dokázal navázat na své vítězné představení ze zápasu proti vedoucím Vítkovicím a s posledním Znojmem si poradil 5:3.

Jednoduché to ale pro Oceláře nebylo. Domácí sice vedli v polovině utkání už 3:0, jenže Orli rychle snížili a o tři minuty později přidal kontaktní gól Mojžíš.

Osm minut před koncem pak po Dopitově přihrávce vyrovnal Bičánek a vypadalo to na závěrečné drama.

Ale Třinec v posledních čtyřech minutách udeřil ještě dvakrát a bral všechny tři body.

Třetí Plzeň ve 14. kole nezvládla závěr zápasu ve Zlíně a prohrála 3:4. Západočeši sice díky dvěma brankám Vampoly vedli po první třetině 2:0, ale v poslední části třikrát inkasovali a nakonec odjeli s prázdnou.

Vítkovice propadly v Boleslavi

Jednobodové ztráty Slavie nedokázali využít hokejisté Vítkovic, kteří propadli na ledě nováčka z Mladé Boleslavi a prohráli 0:3.

Středočeši udeřili dvakrát na konci první třetiny, kdy se trefili Schnábel a Martin Čech. Svěřenci Aloise Hadamczika se nedokázali gólově prosadit a deset minut před koncem pečetil překvapivé vítězství domácích Peter Barinka.

Ani branka Petra Nedvěda nespasila liberecké Bílé Tygry na hřišti Kladna. Středočeši díky dvěma gólům Pavla Patery brzy vedli už 2:0, na tříbrankový rozdíl zvyšoval na začátku druhé třetiny po Paterově přihrávce Diviš.

Liberec už stačil jen v závěru snížit, když se trefil Petr Nedvěd.

Vynikajícím závěrem vydolovali tři body hokejisté Pardubic. Východočeši museli od začátku dotahovat náskok Karlových Varů, které ještě deset minut před koncem vedly 3:2.

Jenže domácí díky Tvrdíkovi vyrovnali a Pivko v 55. minutě strhl vítězství na stranu Moelleru. To potvrdil ještě o necelou minutu později znovu Tvrdík.

HC Oceláři Třinec - HC Znojemští Orli 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
8. Květoň (Peterek, Martynek), 14. Květoň (Peterek, Vosátko), 28. Peterek (Rangl), 56. Polanský (Peterek, Malec), 58. Vosátko (Peterek, Malec) - 29. Seling (Rýgl), 33. Mojžíš, 51. Bičánek (Dopita).
Třinec: Čechmánek - Výtisk, Rangl, Andersons, Malec, Vosátko, Nikolov, Lojek - Melichárek, Kanko, Moravec - Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Hampl, Polanský - Kováčik, Hašek, Pavelek - Pánik.
Znojmo: Trvaj - Štach, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, Mrázek, Chvátal, Šrvček - Svoboa, Erat, Seling - Růžička, Procházka, Demel - Kucharczyk, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Dopita.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

HC Slavia Praha - HC Mountfield 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) po sam. náj.
22. Bednář (Červenka), rozhodující nájezd Vondrka - 42. Vak.
Slavia: Svoboda - Kadlec, Drtina, Vašíček, Kolařík, Žižka, Jebavý, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka,Tomica - Micka, Kraft, Sklenář - Doležal, V. Růžička ml., P. Jelínek.
Mountfield: Turek - Gřegořek, Poživil, Frolo, Vydarený, Mucha, Sičák, Toman, Jareš - Kůrka, Vak, Veselý - Duda, Huml, Hřebejk - Květoň, Mertl, Kotrla - Gulaš, Hudec, Kuchejda - Horák.

HC Sparta Praha - HC Litvínov 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
34. Ručinský (Ton, Langhammer), 37. Kratěna (Broš, Výborný), 41. Broš (Výborný) - 25. Branda (Šlégr, Reichel), 39. Černý (Branda), 54. Kubinčák, 56. Kubát (Reichel, Lukeš), 60. Reichel (Kubinčák).
Sparta: Duba, Vykoukal, Gulaši, Procházka L., Hanzlík, Ptáček, Cunik, Černošek, Výborný- Broš - Kratěna, Ton - Langhammer - Ručinský, Dragoun - Podlešák - Mrňa, Látal - Krätzer, Hromas.
Litvínov: Hübl J., Šlégr, Walter, Punčochář, Švarný, Kubát, Kroupa, Poživil, Trávníček, Lukeš, Branda, Rindoš, Černý, Reichel, Hübl V., Jenáček, Kubinčák, Heinisch, Jánský, Bahenský.

RI Okna Zlín - HC Lasselsberger Plzeň 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Köhler, 43. Mokrejš (Hamrlík), 45. Kollár (Noskovu), ?. Pšurný (Hamrlík) - 5. Důras (Vampola), 17. Důras (Vampola), 28. Dvořák (Kovář).
Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Mokrejš, F. Čech, Záhorovský - M. Pšurný, Balán, Andrašovský.
Plzeň: Altrichter - Benák, S. Hudec, Čakajík, Smrek, Cartelli, Pácal, Redlihs, Zápotočný - Vampola, M. Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Dvořák - Kovář, Laš, Adamský.

HC GEUS OKNA Kladno - Bílí Tygři Liberec 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Patera (Procházka), 14. Patera (Hájek, Procházka), 21. Diviš (Patera) - 52. Nedvěd (Derner).
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička,Kameš, Hořava, Srdínko - Diviš, Patera, Procházka - Tenkrát, Frolík, Tomajko - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Čurilla, Kuchler - Eberle.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Hunkes, Modrý, Žabka, Zíb, Derner - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Šimánek, Podkonický, Šachl - Klimenta, Nedvěd, Blatný - Vantuch, Plodek, Špaček.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Schnábel (Benda, Kubeš), 20. Čech (Marušák), 50. Barinka (Čech, Tomas).
Boleslav: Chábera - Král, Mocek, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Marušák, Gajovský, Nouza, Rod, Handlovský, Kubeš, Benda, Tomas, Barinka, Čech, Boháč, Sýkora, Jindra, Štrba.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Ovčačík, Trnka, Krstev - Treille, Petrovický, Štefanka, Ujčík, Roman, Svačina, Korhoň, Burger, Klimek, Kvapil, Hruška, Šimíček, Krenželok.

HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Čáslava (Pucher, Píša), 30. Cetkovský (Somík), 52. Tvrdík (Pivko, Divíšek), 55. Pivko, 56. Tvrdík (Pivko, Štrbák) - 2. Skladaný (Kumstát), 17. Kumstát (Řezníček, Skladaný), 36. Skuhravý (Dej, Němec).
Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Šeda - Cetkovský, Pucher, Somík - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Radil, Blažek, Ondřej.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Dobroň, Řezníček, Grof, Hanzlík, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič.