Litvínov venku padl podesáté v řadě. Zachrání play off?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 3. 2014 6:00
Hokejisté Litvínova prohráli ve Vítkovicích 1:3 a postup do předkola play off si musí vybojovat v posledním kole na Slavii.
Co máme udělat, abychom venku vyhráli? Na to musí Litvínov přijít co nejrychleji, jinak letos skončí bez play off. | Foto: CPA

Ostrava - Ani na desátý pokus v řadě nedokázal Litvínov vyhrát na ledě soupeře, tentokrát v předposledním kole základní části prohrál 1:3 ve Vítkovicích.

"Nevyšel nám začátek zápasu a začali jsme hrát, až když nám teklo do bot," shrnul trefně utkání útočník Rostislav Martynek.

Přestože od druhé třetiny předváděla Verva mnohem lepší výkon a ve třetí části dokonce hru ovládla, zpackaný úvod, kdy inkasovala dva rychlé góly, už napravit nedokázala.

"Pak už to bylo dobré, jenže znovu to nevyšlo. Možná že až moc chceme, pak nám puk přeskakuje hokejky a nevychází nám to," uvedl jediný střelec ´chemiků´, který ve 48. minutě snižoval na nadějných 1:2.

Znovu porážka

Pro Litvínovské to byla už desátá porážka v řadě na cizích kluzištích, v letošním kalendářním roce venku ještě nevyhráli.

"Mluvíme o tom, rozebíráme to, ale nevíme. Dokonce jsme do Vítkovic přijeli o den dřív, abychom byli dobře připraveni," popsal Martynek rozpoložení před důležitým utkáním na severu Moravy.

"Snažili jsme si to ještě před pár týdny nepřipouštět, ale když už je to tolik zápasů, tak to v podvědomí máme," přiznal. "Ale musíme to hodit za hlavu a připravit se pořádně na ten páteční zápas na Slavii.

Slavii nesledovali

Právě duel závěrečného kola se Slavií definitivně rozhodne o posledním účastníkovi předkola. Ještě nedávno přitom měl Litvínov relativně velký náskok, ale postupně o něj přišel a Pražané se na Vervu bodově dotáhli.

A to i díky výhře 9:3 nad Karlovými Vary v souběžně hraném utkání. "Jejich zápas jsme vůbec nesledovali," vyvrátil Martynek domněnky, že by Litvínov začal hrát až při zjištění nepříznivého stavu v O2 aréně.