Litvínov sázel góly v přesilovkách a v pohodě přehrál Vary

31. 1. 2013 20:31
Severočeši si připsali důležité tři body v boji o elitní šestku extraligy.
Viktor Hübl se na výhře Litvínova podílel dvěma brankami.
Viktor Hübl se na výhře Litvínova podílel dvěma brankami. | Foto: ČTK

Litvínov - Tři využité přesilové hry vynesly hokejistům Litvínova důležité tři body. Severočeši porazili v předehrávce 45. kola hokejové extraligy na domácím ledě Karlovy Vary 4:1 a upevnili si místo v elitní šestce, která zajišťuje přímý postup do play off.

Dvěma brankami se na výhře Vervy podílel kanonýr Viktor Hübl. Gól a asistenci zaznamenal Martin Ručinský a tři gólové přihrávky přidal František Lukeš.

Domácí šli do vedení už ve 4. minutě, kdy se Ručinský prosadil v první početní výhodě. Hosté vyrovnali za dalších osm minut. Těsně po skončení přesilové hry se prosadil Skuhravý.

Litvínov o osudu utkání rozhodl třemi góly mezi 29. a 36. minutou. Nejprve se v přesilovkách dvakrát prosadil Hübl a čtvrtý gól přidal Smolka. Karlovarští sice ve třetí části stupňovali svůj tlak, jejich akce ale spolehlivě zastavovala obrana domácích i gólman Francouz.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Majdan, Lukeš), 29. Hübl (Lukeš, Kubát), 33. Hübl (Ručinský, Lukeš), 36. Smolka - 12. Skuhravý (Zucker). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 4105.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Bojer. Trenéři: Jeřábek a Rosol.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Prošek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Grman - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný - od 30. navíc V. Polák. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Bitcoin po výstupu nad 40 000 dolarů klesá, Amazon se ho přijímat nechystá

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.