Litvínov bude i nadále trénovat Rulík

ČTK ČTK
25. 4. 2016 15:03
U mužstva by jako druhý asistent měl působit i Jiří Šlégr, o dalším členovi realizačního týmu vedení jedná. Klub o tom informoval na svém webu.
Radim Rulík
Radim Rulík | Foto: Milan Kammermayer

Litvínov - Hokejisty extraligového Litvínova povede i nadále jako hlavní kouč Radim Rulík. U mužstva by jako druhý asistent měl působit i Jiří Šlégr, o dalším členovi realizačního týmu vedení jedná. Klub o tom informoval na svém webu.

Padesátiletý Rulík před rokem dovedl Severočechy k zisku historického titulu, aktuální sezona se ale Litvínovu nevydařila. Tým vedený kapitánem Michalem Trávníčkem se od začátku trápil a nakonec musel hrát baráž, ve které se však bezpečně zachránil mezi elitou.

"V sezoně byly momenty, kdy jsem čekal, nebo spíš tušil, že se vedení třeba odhodlá ke změně. Ale podrželi mě a za jejich trpělivost jsem byl samozřejmě rád," uvedl Rulík, který v Litvínově působí od října 2013, kdy nahradil Vladimíra Jeřábka.

"Není to obvyklé, ale myslím si, že to bylo hlavně proto, že v předešlé sezoně poznali tu práci a věděli, jaké okolnosti nastaly. Zranění, ztráta formy. Asi to zohlednili a viděli, že my jako trenéři se na ně snažíme působit stejně," podotkl Rulík, který jmenovitě ocenil podporu generálního manažera Roberta Kysely a předsedy představenstva Šlégra.

Olympijský vítěz z Nagana a mistr světa Šlégr se v průběhu sezony posunul místo odstoupivšího Ondřeje Weissmanna na pozici hlavního spolupracovníka Rulíka, v příštím ročníku však bude opět druhým asistentem a chce se více věnovat své agendě. Podle všeho není pravděpodobné, že by se na střídačku vrátil Miloslav Hořava starší, který s Rulíkem spolupracoval v mistrovské sezoně.

"Teď musíme sestavit mužstvo a realizační tým na nový ročník. Chtěli bychom mužstvo vytvořit tak, abychom zase měli dvě produktivní lajny," řekl bývalý trenér Plzně, Karlových Varů, Znojma, Sparty nebo Chomutova. "Chtěli bychom tým trochu okysličit. Plánujeme, že dáme příležitost mladým hráčům a rozhlížíme se i po první lize," řekl Rulík. Litvínov má například zájem o své bývalé hráče Jakuba Petružálka, Jakuba Černého nebo Juraje Majdana.

"Myslím, že tahle sezona bude pro všechny ponaučení. Hráči, kteří zažili poslední dvě - úspěšnou i neúspěšnou - to v další kariéře zúročí. Je to zkušenost k nezaplacení. My jsme rádi, že se nám to podařilo zvládnout," uvedl Rulík. "Chceme předvádět hokej, který jsme hráli v mistrovské sezoně," dodal.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 53 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy