Liberec proti Plzni málem dohnal nemožnou ztrátu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
9. 12. 2010 21:10
Liberec - Plzeň 1929 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)

Praha - Hokejisté Plzně pokračují v úspěšné stíhací jízdě, když v předehrávce 30. kola přestříleli Liberec 6:5.

Znovu se tak dostali před Spartu na jedenáctou příčku.

O tři body se však strachovali až do posledních chvil, přestože v 51. minutě vedli o čtyři góly.

Schwarz: Hlavně se vyhnout baráži. Na příkoří nemyslíme
Sparta přetlačila Plzeň a slaví druhou výhru po sobě

Že Západočeši ukončí pětizápasovou vítěznou sérii Liberce, začalo být jasné už v prvních minutách. Tahouni Straka s Dudou poslali hosty do dvoubrankového vedení a Plzeňští ovládali hru i celkově. V posledních chvílích první třetiny však snížil Špaček na 1:2 a vlel domácím do žil novou krev.

V 25. minutě zvýšil znovu na rozdíl dvou branek Lammers a o chvíli později putoval na střídačku domácí brankář Pinc. Bílí Tygři však nic nezabalili a ještě do druhé sirény se jim podařilo opět snížit.

Třetí část se dlouho vyvíjela jako jednoznačná záležitost. Vlastní gól Severočechů hosté podpořili ještě dalšími dvěma trefami. Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže liberecká lavička si vzala oddechový čas a začaly se dít velké věci. Trefy Klimenty, Trončinského a Podkonického dostaly domácí do euforie, ale vyrovnávací gól nakonec zůstal nedosažen.

30. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky:
20. Špaček (Vak, Nedvěd), 35. Klimenta (Čakajík), 53. Klimenta (Vak, M. Hořava), 54. Trončinský (Víšek, Podkonický), 57. Podkonický (Víšek) - 2. Straka (Vlasák), 9. Duda (Straka, Vlasák), 25. Lammers (Diviš, Petruška), 44. Jiří Hanzlík, 51. Vostřák (Vlasák, Jan Kovář), 51. M. Heřman. Rozhodčí: Hradil, Husička - Novák, Bryška. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 4122.

Liberec: Pinc (25. Vošvrda) - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, Frolo, Jeřábek, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Pitule, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Lammers, Diviš. Trenéři: Jelínek a Razým.