21. 9. 2007 21:50
Liberec vede tabulku extraligy
Petr Ton - střelec Sparty.
Petr Ton - střelec Sparty. | Foto: HC Sparta

Liberec - Ve třetím kole hokejové extraligy přivítal Liberec na svém ledě úřadujícího mistra Spartu.

Zcela zaplněná TipSport Arena v Liberci viděla velmi dobrý a napínavý hokej. V první třetině začali aktivněji Severočeši, kteří chtěli před domácím publikum dokázat, proč že jsou první v extraligové tabulce.

Největší šance však měli hosté. V 6. minutě Štrba trefil tyč a ve 14. minutě jen skvělý Hniličkův zákrok zabránil sparťanskému střelci Tonovi vstřelit branku. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhé dějství začalo ve stejném duchu, v jakém první skončilo. Útočný hokej pokračoval a už ve 22. minutě se do velkých gólových šancí dostala obě mužstva. Nejdřívě trefil liberecký obránce Žabka pouze tyč a z protiútoku opět sám proti Hniličkovi selhal Ton.

Dále čtěte:

Ve 28. minutě otevřela skóre utkání Sparta. Hosté využili přesilovku, když si na Tonovu přihrávku najel Petr Nedvěd a blafákem nedal Hniličkovi šanci.

Liberec se po inkasované brance začal ještě více tlačit do útoku, což se mu vyplatilo v 36. minutě - Leoš Čermák využil tlaku domácích a tvrdou střelou pod horní tyčku nedal brankáři Sparty Dubovi šanci.

Třetí třetina byla povětšinou v liberecké moci. Domácí hokejisté chtěli utkání rozhodnout ve svůj prospěch v normální hrací době.

A byl to opět Leoš Čermák, který Tygry přiblížil k vítězství. V 55. minutě vyjel z poza branky a nedal Dubovi šanci.

Za dvě minuty bylo však opět vyrovnáno. Po přihrávce Vaice se uvolnil agilní Petr Ton. Trefil tyč a od Hniličky se puk odrazil do branky.

Do konce třetiny už žádný gól nepadl a šlo se tak do prodloužení. Liberec jej začal přesilovou hrou, kterou po dvou minutách využil střelou od modré Valdemar Jiruš. V utkání výborné úrovně tak porazil Liberec Spartu 3:2.

Po závěrečném hvizdu sirény se do sebe ještě pustili liberecký střelec Čermák se sparťanským obrem Jaroslavem Nedvědem. Ten Čermáka údajně udeřil hlavou, za což uviděl trest ve hře a v příštím utkání bude svému týmu chybět.

Výsledek:
Liberec - Sparta 3:2 po prodloužení
Branky a nahrávky: 36. Čermák (V. Nedorost), 55. Čermák (Moravec), 62. Jiruš (V. Nedorost) - 28. P. Nedvěd (P. Ton), 57. P. Ton (Vaic). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:11, navíc J. Nedvěd (Sparta) trest ve hře. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 1:0.