Lev přišel o vítězství těsně před koncem. Padl v prodloužení

16. 11. 2012 18:24
Pražský Lev prohrál v Jaroslavi 2:1, když ještě pět minut před koncem vedl, ale inkasoval a v prodloužení domácí urvali bod navíc.
Do branky Lva se tentokrát postavil Jakub Štěpánek
Do branky Lva se tentokrát postavil Jakub Štěpánek | Foto: Lenka Rybaříková

Jaroslavl - Druhý zápas pod novým koučem Sýkorou tentokrát skončil pro pražský Lev ziskem jednoho bodu. Těsně před koncem zápasu v Jaroslavli totiž přišel o vedení 1:0 a v prodloužení dostal rozhodující gól.

Ten vstřelil už po 28 vteřinách nastaveného času Kronwall.

Na soupisku Lva se vůbec nevešel brankář Tomáš Pöpperle, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Jakub Štěpánek a premiéru si nakonec odbyl i náhradní juniorský gólman Ondřej Kocián.

V první třetině totiž na pět minut zastupoval právě Štěpánka, který měl problémy s výstrojí.

Lev ale i díky němu a pár skvělým zákrokům ustál úvodní tlak Lokomotivu a začal se postupně osmělovat i ve hře dopředu.

Lokomotiv v závěru přitlačil na pilu

Ve druhé části se dokonce pražský tým na půdě druhého týmu západní konference dostal šťastnou tečí Oystrickovy přihrávky bránícím hráčem do vedení, ale o to nakonec těsně před koncem přišel.

Lokomotiv v závěrečné třetině přitlačil na pilu a znovu začal soupeře přehrávat. Štěpánek sice dlouho tým držel a vytáhl několik skvělých zákroků, drtivému tlaku ale nešlo čelit dlouho.

Pět minut před koncem pohotovou ránou vyrovnal Černikov. Lev sice mohl strhnout vedení zpět na svou stranu, Hossa ale v poslední minutě promáchl před odkrytou klecí.

V prodloužení se Lev nedotkl kotouče, po necelé půl minutě rozhodl výstavní trefou švédský obránce Kronwall.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lokomotiv Jaroslavl - HC Lev Praha 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Černikov (Averin, Petrov), 61. Kronwall (Plotnikov) - 32. Oystrick. Rozhodčí: Ravodin, Beljajev - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9000.

Jaroslavl: Sanford - Kronwall, Guskov, Flood, Pašnin, Lepistö, Višněvskij, Jakovlev - Hagman, Kaljužnyj, Kozlov - Černikov, Averin, Petrov - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Truněv, Ljudučin, Kartajev. Trenér: Tom Rowe.

Lev Praha: Štěpánek (8.-11. Kocián) - Němec, Škoula, Krejčík, Mikuš, Hunkes, Oystrick, Porseland - Voráček, Červenka, Novotný - Hossa, Mikúš, Jar. Svoboda - Klepiš, Vrána, Bartečko - T. Rachůnek, Christensen, Řepík - Cingel. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Další zápasy

Omsk - Čeljabinsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Bulis 1+0), Barys Astana - Jekatěrinburg 7:2, Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 3:2 (za domácí Trončinský 1+0), Čerepovec - Dynamo Moskva 4:2, Jaroslavl - Lev Praha 2:1 v prodl., Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 1:6, Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 0:2, Spartak Moskva - Kazaň 1:3, Viťaz Čechov - Petrohrad 2:3, Doněck - Ufa 4:1, Dinamo Riga - Nižněkamsk 6:4 (za hosty Netík 1+0, Koukal 0+1).