Obránce Němec: Lev se nemá za co stydět

FOTO Vrchol KHL: Smutné lví oči a šťastná Magnitka
"Hráli jsme krásný hokej, pobláznili jsme celé Česko a já jsem hrdý na to, že jsem v tomhle týmu mohl být," řekl i přes finálovou porážku Ondřej Němec.
Po zápase došlo i na tradiční zdravici obou týmů.
V dresu Magnitogorsku slavil také český útočník Jan Kovář (43), který si cosi šeptá s Martin Ševcem.
Ještě dlouho se hráči Lva vzpamatovávali ze smutku z prohry,...
Foto: Lev Praha
Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 4. 2014 18:31
Lev Praha byl blízko historického úspěchu, ale klíčový sedmý zápas v Magnitogorsku nezvládl. Přesto je obránce Ondřej Němec na svůj tým hrdý.

Magnitogorsk (od našeho zpravodaje) - První dojmy? Obrovské zklamání. Lev Praha byl blízko historického úspěchu, ale klíčový sedmý zápas v Magnitogorsku nezvládl. Český tým přestřelku prohrál 4:7 a Gagarinův pohár zůstává v Rusku.

"Je to škoda, byla to velká šance pro nás všechny. Ale hráli jsme krásný hokej a pobláznili celé Česko, jsem hrdý na to, že jsem v tomhle skvělém týmu byl," prohlásil bezprostředně po utkání Ondřej Němec.

V pozadí rozhovoru hrála známá píseň We are the champions a Sergej Mozjakin zrovna zvedal pohár nad hlavy hráčů Magnitogorsku.

Proč Gagarinův pohár nezvedá Lev Praha?
Začali jsme dobře a nechali jsme si dát zbytečné góly. Museli jsme to otevřít a dostali další, museli jsme do rizika a nezvládli jsme to. Dnes vyhrál lepší, ale my se nemáme za co stydět. Odehráli jsme skvělé play off a já jsem hrdý na to, že jsem mohl být v tomhle skvělém týmu s neskutečnými lidmi v Praze.

Byl to nejlepší finálový hokej, který KHL za svých šest let nabídla?
Hráli jsme skvělý hokej celé play off a tohle finále byla třešnička na dortu. Hráli jsme fantastický hokej a sedmý zápas byl o štěstí. Oni dávali góly.

Dvě třetiny jste byli lepší. Přesněji řečeno do doby, než vám Magnitogrosk odskočil na 4:2. Co se stalo?
Dvě střely, dva góly a odskočili nám. Zaripov - Mozjakin, to byl rozhodující faktor. Tři zápasy jsme je dokázali ubránit, potřebovali jsme ještě v tom čtvrtém, ale nezvládli jsme to.

Když se ohlédnete za celou sezonou, tak ta nezačala špatně. Nakonec jste byli až ve finále, čím se to nastartovalo?
Po krizi přišel Kari Jalonen a ten nastavil systém, který fungoval. Vytvořil se skvělý trenérský tým a tím vygradovalo i celé play off. Hráli jsme krásný hokej, pobláznili jsme celé Česko a já jsem hrdý na to, že jsem v tomhle týmu mohl být.

 

Právě se děje

Další zprávy