Lev se zlobí na ruské novináře, Žerděv se prý v Praze neopil

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 9. 2013 17:30
Sportovní manažer Lva Rašíd Chabibulin se dnes opřel do ruského tisku, kauzu Žerděv si prý vymysleli tamní novináři.
Sportovní manažer Lva vyloučil, že by Žerděva vyhodil kvůli alkoholu. Vše si měl údajně vymyslet ruský tisk.
Sportovní manažer Lva vyloučil, že by Žerděva vyhodil kvůli alkoholu. Vše si měl údajně vymyslet ruský tisk. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nikolaj Žerděv přišel do Lva jako největší posila léta. V Praze měl střílet branky, lákat fanoušky a poutat pozornost médií. KHL ale ještě ani nezačala a hvězdný Rus na začátku týdne ohlásil nečekaný konec.

Je mu smutno po rodině, alespoň tak stále zní oficiální prohlášení klubu (více o odchodu Žerděva čtěte ZDE).

Za ním si i na dnešní předsezónní tiskové konferenci tvrdě stál sportovní manažer Rašíd Chaibulin, i když se ho přítomní novináři ptali hned dvakrát.

"Platí to, co máme na webu," řekl zvýšeným hlasem podrážděný Chabibulin.

Medveděv ho chtěl poslat na léčení

Kolem hráčova odchodu totiž stále zůstává spousta nevyřešených otázek. I sám Alexandr Medvěděv, nejvyšší muž KHL, totiž v rozhovoru s ruskýmii médii prohlásil to, co si všichni zprvu mysleli.

Žerděv měl v Praze porušit životosprávu a opít se pod obraz, Medveděv a jeho lidé prý i kvůli tomu začali pracovat na projektu, který by hráčům alkoholikům zařídíl léčbu.

"Máme informace, že se Žerděv znovu opil. Chystáme v současné době kodex hráče KHL po vzoru našich kolegů za oceánem. Pokud bude mít někdo problémy se závislostí na alkoholu, pošleme ho na povinnou léčbu," citoval Medveděva ruský deník Sport-Express.

"Je to výmysl tisku"

Chabibulin má ale úplně jiné vysvětlení. "V Rusku je spousta novinářů, kteří se jen chtějí zviditelnit a pouštějí do masmédiíí své senzace. Není to pravda. Klidně vám dám kontakt na pana Medveděva, můžete se ho zeptat sami," odpovídal Chabibulin.

Spojení Žerděva s alkoholem nicméně dává smysl. Dvojnásobný ruský mistr světa žadným svaouškem není. Ostatně to ukázal už při svém příchodu do Prahy.

Na hotelu s Moskvě oslavoval smlouvu tak, že rozstřískal své bentley, ztratil cestovní pas a přinutil svou ženu k žádosti o rozvod (čtěte ZDE).

I proto je teď Lev na druhou stranu rád, že všechny problémy vyřešil už před startem soutěže a dokonce za Žerděva okamžitě našel náhradu - staronovou posilu Jakuba Klepiše. 

"Odchod Žerděva nám neprospívá"

"Žerděvův odchod zásah je. Mediální zájem kolem toho našim hráčům neprospívá. Věřím ale, že už v neděli se budeme schopni soustředit pouze na hokej a úvodní zápasy sezony," přiznal dnes trenér Václav Sýkora.

"Jsem moc rád za to, že Jakub Klepiš přijal nabídku a my našli takhle rychle náhradu," doplnil.

Klepiš hrál za Lva už loni, po sezoně ale oznámil odchod do NHL. Tam mu měl údajně smlouvu slíbit Anaheim, ani na konci léta ale k finálnímu podpisu nedošlo a tak se Klepiš vrátil do Prahy.

Poprvé si za Lva zahraje už dnes v generálce na start KHL proti Slavii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii stávkují železničáři. Půlka tratí bude ve čtvrtek a v sobotu zavřena

V Británii dnes stávkuje přes 45 000 železničářů. Kvůli mzdovým a pracovním podmínkám mají protestovat i v sobotu. Uzavřena je zhruba polovina britských tratí, funguje kolem 20 procent spojů, informoval zpravodajský server BBC. Stávku dříve ohlásily odborové svazy RMT, TSSA a Unite.

Podle společnosti Network Rail, která vlastní většinu železniční sítě, se očekává, že dnes a v sobotu bude po celé zemi jezdit kolem 4300 spojů. To je sice nejvyšší počet během série celostátních stávek odborů RMT, i tak to ale představuje pouze o něco víc než pětinu obvyklé úrovně služeb.

Na některých místech, včetně měst Portsmouth, Swansea a Blackpool, nebudou vlaky jezdit vůbec. Ani na sever od skotského města Falkirku nebudou jezdit žádné spoje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy