Kvapil pomohl Dynamu gólem do čela konference

21. 10. 2011 21:17
Omsk bez Jaromíra Jágra prohrává
Marek Kvapil v dresu národního týmu.
Marek Kvapil v dresu národního týmu. | Foto: Reuters

Moskva - Český útočník Marek Kvapil se v Kontinentální hokejové lize podílel gólem na vítězství Dynama Moskva 3:2 na ledě CSKA. Díky výhře v derby se Dynamo dostalo do čela tabulky Západní konference.

Mistr světa z loňského roku Kvapil vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně už ve 3. minutě. Zareagoval tak na ještě rychlejší trefu domácího Baďukova, jenž otevřel skóre po rovných 100 sekundách. Vítěznou branku zaznamenal devět minut před koncem hostující Gorochov.

Asistence Pivka a Irgla přispěly k výhře nad Ufou
Klepiš opustil mistrovskou Ufu, jde do Dynama Moskva
Omsk znovu nestačil na ´Tygry´. Vrána v KHL září

Dynamo předstihlo v tabulce Západu o bod Petrohrad, jenž prohrál 3:5 v Nižném Novgorodu. Tým kouče Miloše Říhy má nicméně oproti moskevskému rivalovi dva zápasy k dobru.

Třízápasová série v nejvýchodněji položených městech na mapě KHL se nevydařila Omsku. Svěřenci trenéra Rostislava Čady po dvou porážkách v Chabarovsku dnes na zpáteční cestě domů podlehli 0:1 Novokuzněcku. Už šest zápasů tak nevyhráli za tři body.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Omsk 1:0, Barys Astana - Chanty Mansijsk 0:7, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:6, Kazaň - Atlant Mytišči 6:3, Nižnij Novgorod - Petrohrad 5:3, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 2:3 (za hosty Kvapil 1+0),

19:00 Lev Poprad - Dinamo Riga.