10. 11. 2011 7:30
Jágrova bodová série skončila
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: ČTK/AP

Praha - Po sedmi zápasech vyšel český útočník Jaromír Jágr v zámořské NHL poprvé bodově naprázdno. Hvězda Philadelphie se neprosadila v duelu s Tampou Bay a Letci podlehli 1:2 v prodloužení.

Výraznou měrou se o výhru Lightning zasloužil obránce Pavel Kubina, který přihrál na rozhodující gól.

Tampa se na domácím ledě uchýlila k výrazně defenzivní partii a taktika zesíleného bránění ve středním pásmu slavila úspěch. Letci se prosadili pouze jednou v polovině utkání, kdy se po asistenci Voráčka trefil Hartnell.

VIDEO Jemelin dává Čechům křídla. Tak si zalétal Hemský
Čeští brankáři v NHL schytali debakly, Iginlu pokousali

Ve třetí třetině ovšem vyrovnal Marc-Andre Bergeron a vynutil si prodloužení. V něm gólman Tampy Roloson vychytal ve velké šanci Jágra a zápas poté rozhodl Brett Connolly.

Skvělou formu potvrzuje útočník Ottawy Milan Michálek. Ten vstřelil v domácím utkání proti Rangers svůj desátý gól v sezoně, jeho tým ovšem prohrál 2:3.

Dvě branky vítězů vstřelil Slovák Marián Gáborík.

Gólově se z Čechů prosadil také Martin Erat a pomohl Nashvillu k výhře 4:2 na ledě Anaheimu. Erat skóroval z trestného střílení poté, co ho v jasné šanci fauloval slovenský bek Višňovský.

Český útočník byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Ottawa - NY Rangers 2:3
(0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 29. M. Michálek, 50. Foligno - 30. a 49. Gáborík, 32. Stepan. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.543.

Tampa Bay - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 48. M. Bergeron, 63. B. Connolly (Kubina) - 30. Hartnell (Voráček). Střely na branku: 24:15. Diváci: 19.204.

Anaheim - Nashville 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 20. Fowler, 35. Beauchemin - 2. a 42. C. Smith, 5. C. Wilson, 33. Erat z tr. střílení. Střely na branku: 33:32. Diváci: 13.529.