Krize Lva má první oběť, končí asistent Jiří Kalous

Sport Sport
24. 1. 2013 17:10
Hokejový HC Lev Praha nevyhrál už čtyři zápasy. Odnesl to asistent trenéra Jiří Kalous.
Hokejový HC Lev Praha nevyhrál už čtyři zápasy. Odnesl to asistent trenéra Jiří Kalous.
Hokejový HC Lev Praha nevyhrál už čtyři zápasy. Odnesl to asistent trenéra Jiří Kalous. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Hrozba nepostupu do play off, podpořená čtyřmi prohrami v řadě, stála místo Jiřího Kalouse, asistenta trenéra jediného českého týmu v KHL, HC Lev Praha.

"Po návratu z poslední série venkovních zápasů došlo ke změně v realizačním týmu. Lva v nejbližších utkáních povede ze střídačky trojice Sýkora, Karamnov a Haas. Naopak se zde neobjeví Jiří Kalous, který byl dočasně odvolán a jehož budoucnost v organizaci bude řešit vedení klubu," píše se v prohlášení, zveřejněném na webu HC Lev. 

Lev se aktuálně v tabulce Západní konference KHL sice nachází na posledním postupovém místě do play off, ovšem na Novgorod a Doněck má náskok pouhého jediného bodu.

V sobotu navíc hraje Lev klíčový duel s Minskem, který je v tabulce o místo a dva body před ním.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy