Pře plná vulgarit. Klub vyhodil hokejistu kvůli rodičům. Asi v pořádku, řekl Král

jzp jzp
30. 1. 2019 20:09
Už i nejvyššími patry tuzemského hokeje probublává skandál z Kolína. Šéfové tamního klubu vyhodili teprve devítiletého hokejistu, což vysvětlili tím, že nemohli dál snášet chování a přístup jeho rodičů. Nestandardní postup ještě může mít dohru.
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: ČTK

Ke sváru došlo v utkání na konci minulého roku. Podle vyjádření SC Kolín byl rodič nespokojený s tím, že jeho syn nastupuje až ve třetí lajně, a tak ho odvedl ze střídačky na tribunu, kde devítiletý Filip s brekem sledoval hrající spoluhráče.

"Celá situace následně vyvrcholila v restauraci při obědě celého týmu, kde byl trenér dané kategorie slovně napaden před zraky všech hráčů," doplnil klub. Situaci později vyřešil tím, že Filipa vyloučil: "Je nám ho velice líto, protože nemůže za chování svých rodičů, ale jiná možnost není."

O incidentu už ví svazoví představitelé, brzy z něj chtějí vyvodit závěry. "Ukazuje se, že řešení bylo ze strany klubu asi v pořádku," prohlásil šéf Českého hokeje Tomáš Král. "Ale ještě sbíráme další podklady."

Filipův otec tvrdí, že Kolín nepopsal rozepři přesně. Svého syna prý odvedl už před startem zápasu a s hráčovým zařazením do třetího útoku neměl problém. Šlo spíš o to, že lajny dostávají nerovnoměrný prostor, přičemž ta třetí téměř nehraje.

Ostrou reakci měl vyvolat také přístup kouče. "Chová se k dětem dost nevybíravým způsobem. Dokážu pominout, že na děti křičí, ale on je na ně i vulgární," řekl rodič pro Sport.cz.

K trenérovi dále prohlásil: "Je známo, že před dvěma lety zlomil jednomu dítěti ruku, když se po něm ohnal hokejkou. To je fakt a ví to tam většina rodičů. Stejně jako je pravda, že už dvakrát měl konflikt s rodiči, který vyvrcholil strkanicí a fyzickým napadením."

Devítiletý Filip nyní nastupuje v Nymburku.

Incident z Kolína však stále rezonuje. "Samozřejmě se tím zabýváme," ujistil svazový šéf Král. "Vytáhnout ze střídačky kluka ve výzbroji a nechat ho brečet na tribuně (podle otce nebrečel, pozn. red.), to je neomluvitelné. Nejvíc to samozřejmě odnese ten malý kluk, který za nic nemůže."

Ačkoliv Král prohlásil, že klub "asi jednal v pořádku", definitivní soudy zatím dávat nechce: "Nejdřív si uděláme svůj obrázek. Pokud by byla příčina na straně klubu a trenéra nebo na obou stranách, tak bychom to řešili. Pokud byla chyba na straně rodičů, tak už to bylo vyřešeno. Rozhodně nebudeme nic přikrývat."

I proto, aby k podobným svárům nedocházelo, začal svaz zkraje stávající sezony pořádat semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů. Primárně se na pravidelných setkáních řeší, jak k dítěti správně přistupovat z hlediska výživy a psychologie.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Reuters: Americký mírový plán navrhuje vytvoření nezávislé Palestiny, jejímž hlavním městem bude východní Jeruzalém

A

Zdroj: Reuters
před 44 minutami

Basketbalistky USK si výhrou nad Orenburgem pojistily v Eurolize druhé místo

Basketbalistky USK Praha v Evropské lize vyhrály 86:67 v Orenburgu a dvě kola před koncem základní části si pojistily postup do čtvrtfinále z druhého místa. Na vedoucí Jekatěrinburg ztrácejí český mistryně jedno vítězství, ale s obhájcem titulu mají horší vzájemnou bilanci.

USK v dosavadním průběhu Euroligy prohrál jen dvakrát, pokaždé s pětinásobným vítězem soutěže Jekatěrinburgem, a roli favorita potvrdil i v Orenburgu. Naděžda s českým celkem držela krok jen v prvním poločase, pak převzal otěže výběr trenérky Natálie Hejkové.

Velkou zásluhu na vítězství měla Valériane Vukosavljevičová, která s bilancí 19 bodů, osmi doskoků a devíti asistencí neměla daleko k zisku triple doublu. Nejlepší střelkyní USK byla s 21 body Brionna Jonesová, dalších 18 bodů přidala Alyssa Thomasová, jež navíc s 19 doskoky vyrovnala rekord euroligové sezony Stephanie Mavungaové z Montpellieru.

USK zápasem v Orenburgu zakončil týdenní pobyt v Rusku, který odstartoval minulý týden porážkou 65:88 s Jekatěrinburgem. Ve zbývajících dvou kolech obhájkyně bronzových medailí nastoupí 19. února doma proti Benátkám a základní část zakončí o týden později zápasem na palubovce Braines.

Evropská liga basketbalistek - 12. kolo:

Skupina A:

Orenburg - USK Praha 67:86 (21:20, 37:40, 53:60)

Nejvíce bodů: Wheelerová 22, Veramejenková 11, Nizamovová a Turnerová po 8 - B. Jonesová 21, Vukosavljevičová 19, Thomasová 18. Fauly: 25:23. Trestné hody: 24/13 - 28/21. Trojky: 10:3. Doskoky: 23:55.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Právníci amerického prezidenta dnes ukončí obhajobu, pro obhajobu tak využijí už jen asi dvě a půl hodiny

Americký prezident Donald Trump čelí ústavní žalobě kvůli údajnému zneužití pravomocí a z obstrukcí vůči Kongresu. Tým jeho advokátů začal s prezentací obhajoby v sobotu, k dispozici měl 24 hodin v průběhu tří dní. Obžaloba vedená demokratickými kongresmany své důvody přednesla minulý týden.

Jakmile úvodní řeči skončí, dostanou senátoři možnost ve středu a ve čtvrtek písemně klást dotazy. V pátek pak bude Senát hlasovat o možnosti předvolat svědky, což požadují demokraté. Pokud by Senát svědecké výpovědi zamítl, mohl by proces skončit ještě tento týden.

Dnešní prohlášení některých republikánských senátorů ale ukazují, že demokraté podporu pro svědky získají, což povede k prodloužení procesu.

Zdroj: Reuters , ČTK
Další zprávy