Pře plná vulgarit. Klub vyhodil hokejistu kvůli rodičům. Asi v pořádku, řekl Král

jzp jzp
30. 1. 2019 20:09
Už i nejvyššími patry tuzemského hokeje probublává skandál z Kolína. Šéfové tamního klubu vyhodili teprve devítiletého hokejistu, což vysvětlili tím, že nemohli dál snášet chování a přístup jeho rodičů. Nestandardní postup ještě může mít dohru.
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: ČTK

Ke sváru došlo v utkání na konci minulého roku. Podle vyjádření SC Kolín byl rodič nespokojený s tím, že jeho syn nastupuje až ve třetí lajně, a tak ho odvedl ze střídačky na tribunu, kde devítiletý Filip s brekem sledoval hrající spoluhráče.

"Celá situace následně vyvrcholila v restauraci při obědě celého týmu, kde byl trenér dané kategorie slovně napaden před zraky všech hráčů," doplnil klub. Situaci později vyřešil tím, že Filipa vyloučil: "Je nám ho velice líto, protože nemůže za chování svých rodičů, ale jiná možnost není."

O incidentu už ví svazoví představitelé, brzy z něj chtějí vyvodit závěry. "Ukazuje se, že řešení bylo ze strany klubu asi v pořádku," prohlásil šéf Českého hokeje Tomáš Král. "Ale ještě sbíráme další podklady."

Filipův otec tvrdí, že Kolín nepopsal rozepři přesně. Svého syna prý odvedl už před startem zápasu a s hráčovým zařazením do třetího útoku neměl problém. Šlo spíš o to, že lajny dostávají nerovnoměrný prostor, přičemž ta třetí téměř nehraje.

Ostrou reakci měl vyvolat také přístup kouče. "Chová se k dětem dost nevybíravým způsobem. Dokážu pominout, že na děti křičí, ale on je na ně i vulgární," řekl rodič pro Sport.cz.

K trenérovi dále prohlásil: "Je známo, že před dvěma lety zlomil jednomu dítěti ruku, když se po něm ohnal hokejkou. To je fakt a ví to tam většina rodičů. Stejně jako je pravda, že už dvakrát měl konflikt s rodiči, který vyvrcholil strkanicí a fyzickým napadením."

Devítiletý Filip nyní nastupuje v Nymburku.

Incident z Kolína však stále rezonuje. "Samozřejmě se tím zabýváme," ujistil svazový šéf Král. "Vytáhnout ze střídačky kluka ve výzbroji a nechat ho brečet na tribuně (podle otce nebrečel, pozn. red.), to je neomluvitelné. Nejvíc to samozřejmě odnese ten malý kluk, který za nic nemůže."

Ačkoliv Král prohlásil, že klub "asi jednal v pořádku", definitivní soudy zatím dávat nechce: "Nejdřív si uděláme svůj obrázek. Pokud by byla příčina na straně klubu a trenéra nebo na obou stranách, tak bychom to řešili. Pokud byla chyba na straně rodičů, tak už to bylo vyřešeno. Rozhodně nebudeme nic přikrývat."

I proto, aby k podobným svárům nedocházelo, začal svaz zkraje stávající sezony pořádat semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů. Primárně se na pravidelných setkáních řeší, jak k dítěti správně přistupovat z hlediska výživy a psychologie.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Tourmalet musela Vuelta oželet, nově vede Carapaz

Šestou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Španěl Ion Izagirre ze stáje Astana. Obhájce prvenství Primož Roglič ze Slovinska přišel o červený trikot lídra, v němž byl po celý dosavadní průběh závodu. Nově vede Ekvádorec Richard Carapaz z týmu Ineos Grenadiers. Zdeněk Štybar dojel 110., Jan Hirt 128., oba s mankem více než 17 minut.

Poté co museli organizátoři zaimprovizovat, když bylo Vueltě kvůli opatřením spojeným s koronavirovou krizí zapovězeno vstoupit na území Francie, končila šestá, přes 146 kilometrů dlouhá horská etapa v pyrenejském lyžařském středisku Aramón Formigal. Přestože nebylo k vidění obávané stoupání na Tourmalet, nabídl závěr dramatický dojezd.

Patnáctikilometrové stoupání do cíle znepříjemňovaly závodníkům nevlídné klimatické podmínky. Vedle dešťových kapek se musel navíc dosavadní lídr Roglič vypořádat s technickými problémy, a jak se následně ukázalo, dotáhnout se zpátky do skupinky s favority ho stálo až příliš mnoho sil. Celkově je nyní až čtvrtý s půlminutovým mankem na Carapaze.

Jednatřicetiletý Izagirre se ve vedoucí skupině zhruba tři kilometry před cílem zvedl ze sedla a ujel všem soupeřům. Nakonec slavil s náskokem 25 sekund před Kanaďanem Michaelem Woodsem a Portugalcem Ruiem Costou. Podařilo se mu tím zkompletovat etapové vavříny na všech třech Grand Tours. V roce 2012 vyhrál na Giru d'Italia, před čtyřmi lety dosáhl dílčího úspěchu i na Tour de France.

"Je skvělé dosáhnout výhry na všech třech třítýdenních etapových závodech. Myslel jsem na to během závodu. Nechal jsem tam všechno i s vědomím toho, že zítra nás čeká volný den," prohlásil Izagirre.

Cyklistický závod Vuelta - 6. etapa (Biescas - Aramón Formigal, 146,4 km):

1. I. Izagirre (Šp./Astana) 3:41:00, 2. Woods (Kan./EF Pro Cycling), 3. Costa (Portug./SAE Team Emirates) oba -25, 4. Power (Austr./Sunweb), 5. Valgren (Dán./NTT), 6. Martin (Fr./Cofidis) všichni -27, 7. Cattaneo (It./Deceuninck-Quick Step) -38, 8. Carthy (Brit./EF Pro Cycling) -48, 9. G. Izagirre (Šp./Astana) -53, 10. Henao (Kol./SAE Team Emirates) -55, …110. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step), 128. Hirt (ČR/CCC) oba -17:11.

Průběžné pořadí: 1. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) 24:34:39, 2. Carthy -18, 3. Martin (Ir./Israel Start-Up Nation) -20, 4. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -30, 5. Mas (Šp./Movistar) -1:07, 6. Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe) -1:30, 7. Soler (Šp./Movistar) -1:42, 8. Chaves (Kol./Mitchelton-Scott) -2:02, 9. De La Cruz (Šp./SAE Team Emirates) -2:46, 10. Valverde (Šp./Movistar) -3:00, …59. Hirt -42:27, 116. Štybar -1:08:47.

před 22 minutami

Britská policie řeší tanker v Lamanšském průlivu. Mohl být unesený

Britská policie a pobřežní stráž zasahují kvůli incidentu na ropném tankeru, který se nachází v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Příčina policejní akce zatím není jasná, informují tiskové agentury. Podle nepotvrzených zpráv britských médií se někdo pokusil tanker unést.

"Víme o incidentu na palubě plavidla, které se nachází jižně od ostrova Wight, a zabýváme se jím," uvedla policie hrabství Hampshire. Stanice Sky News s odvoláním na zástupce místní správy na ostrově Wight uvedla, že se zásahu bude nejspíš účastnit i protiteroristická jednotka britského námořnictva.

K lodi, která se plaví pod libyjskou vlajkou, vyrazila plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Agentura DPA uvedla, že bezpečnostní složky uzavřely pro námořní plavbu rozsáhlou oblast kolem plavidla.

Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle agentury AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne. Během dne se ale přestal hlásit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy