Jágr na Kladně? Spíš ne. Kluby v jednání o výluce ustoupily

Adam Sušovský
29. 8. 2012 15:15
Jednání o nové kolektivní smlouvě v kanadsko-americké NHL zažilo nečekaný zvrat. Kluby ustoupily a navrhli hráčům zajímavý kompromis.
Ukáže se letos Jaromír Jágr v dresu Kladna?
Ukáže se letos Jaromír Jágr v dresu Kladna? | Foto: Reuters

Praha - Jednání o nové kolektivní smlouvě v NHL nabralo nečekaný spád. Zástupci klubů odmítají možnost další výluky, a proto výrazně slevili ze svých požadavků.

Jednání se díky vstřícnému návrhu posunulo mílovými kroky dál a šance, že český fanoušek uvidí Jaromíra Jágraextralize je rázem mnohem menší.

Řada je teď na hráčích, kteří se svou odpovědí přijdou dnes v noci.

O příjmy se chtějí dělit 50:50

"Věříme, že jsme učinili významný a smysluplný krok,"  řekl krátce po úterním jednání v Torontu komisionář NHL Gary Bettman, který hráčské federaci předal upravený a návrh na příštích šest let.

Ani jedna strana sice detaily neodtajnila, podle zdrojů zámořských médií ale kluby výrazně obrátily ve věci rozdělení příjmů mezi majitele a hráče.

Původní požadavek majitelů byl okleštit hráčům podíl na příjmech ze současných 57 procent na 46. Po dlouhých a nikam nevedoucích jednáních teď kluby výrazně polevily a navrhly v prvních třech sezonách postupné snižování až na konečných 50 procent.

Hráči si vzali jen den na rozmyšlenou

Spadnout by měl i platový strop ze současných 64,3 milionu dolarů na 58, hráči s platnou smlouvou by ale nemuseli v případě přijetí přistoupit na snížení platu.

V příštích sezonách navíc bude strop opět růst a v šestém roce by se měl vyšplhat až na 71,1 milionu dolarů.

„Doufám, že jsme návrhem položili základ dalším jednáním,“ řekl Bettman. Hráči si vzali den na rozmyšlenou, další jednání budou pokračovat dnes v noci evropského času.

Současná smlouva vyprší 15. září a pokud se do té doby obě strany nedohodnou, dostanou hráči povolení zahájit sezonu v Evropě.

 

Právě se děje

Další zprávy