Klepiš rozhodl o vítězství Omsku v Ufě na nájezdy

2. 3. 2009 18:11
Omsk srovnal sérii na 1:1
Jakub Klepiš
Jakub Klepiš | Foto: HC Slavia

Moskva - Hokejisté Omsku dnes vyhráli druhý duel osmifinále KHL na ledě Ufy 1:0 po samostatných nájezdech a vyrovnali stav série hrané na tři vítězství na 1:1 na zápasy.

Hvězdou utkání byl český útočník Jakub Klepiš, jenž v závěrečném rozstřelu proměnil oba své pokusy.

Ani druhý zápas mezi vítězem základní části Ufou a Omskem, který nasbíral v dlouhodobé soutěži o 51 bodů méně, tak neskončil v normální hrací době. Na rozdíl od nedělního prvního duelu se však nerozhodlo v prodloužení, ale až v rozstřelu.

V jeho druhé sérii dostal domácí tým Salavat Julajev do vedení český útočník Michal Mikeska. Bývalý pardubický hráč prostřelil mezi betony Caregorodceva, jenž v brance Avangardu nahradil Fomičeva, který v neděli třikrát inkasoval.

Brankář, jenž v KHL dosud odchytal jen šest zápasů, tak dostal přednost před Adamem Svobodou, který opět zůstal jen na lavičce.

Omsk v těžké situaci podržel tradiční exekutor Klepiš. Svým typickým bekhendovým blafákem se postaral o prodloužení rozstřelu, a když Mikeska svým druhým pokusem ve čtvrté sérii neuspěl, bývalý slávista stejně provedenou penaltou zápas ukončil.

Série, v níž se dosud neprosadila největší hvězda Avangardu Jaromír Jágr, pokračuje ve středu a ve čtvrtek dvěma zápasy v Omsku.

Vítězně vstoupili do play off finalisté Ligy mistrů z Magnitogorsku, kteří zdolali 4:1 Nižnij Novgorod. První gól zápasu vstřelil na začátku druhé třetiny domácí útočník Jaroslav Kudrna.