Řepík pomohl hokejistům Slovanu vítězným gólem ukončit sérii porážek

Aktualizováno 15. 9. 2017 21:15
Slovanu Bratislava se podařilo duel KHLv Chabarovsku ve třetí třetině obrátit skóre, poté co od čtrnácté minuty prohrával.
Michal Řepík.
Michal Řepík. | Foto: ČSLH

Moskva - Hokejový útočník Michal Řepík rozhodl v KHL vítězným gólem o výhře Slovanu Bratislava 3:2 na ledě Chabarovsku. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy tak ukončili pětizápasovou sérii bez vítězství, zatímco domácí Amur právě pátou porážku v řadě přidal. Výborným výkonem se blýskl také brankář Jakub Štěpánek, jenž zlikvidoval 40 střel soupeře.

Slovanu se podařilo ve třetí třetině obrátit skóre, poté co od 14. minuty prohrávali. Mezi 23. a 31. minutou nastřílel slovenský tým tři branky, na kterých se podíleli i čeští hokejisté. U vyrovnávací trefy Juraje Mikúše měl asistenci Radek Smoleňák, na branku Andreje Štastného přihrál obránce Tomáš Voráček a třetí gól vstřelil z ostrého úhlu Řepík, přičemž nahrávku si připsal ještě Lukáš Kašpar.

Ve třetí třetině brankáře Štěpánka překonal český útočník Marek Kvapil, ale jeho branka s asistencí Tomáše Zohorny na body Chabarovsku nestačila.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Slovan Bratislava 2:3 (Kvapil 1+0, Zohorna 0+1 - Řepík 1+0, Kašpar, Smoleňák, Voráček všichni 0+1), Vladivostok - CSKA Moskva 3:1, Kunlun Red Star - Viťaz Podolsk 2:0, Barys Astana - Novosibirsk 1:3, Jaroslavl - Čeljabinsk 3:1 (za domácí Nakládal 0+1), Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 1:3, Dynamo Moskva - Lada Togliatti 3:2, Petrohrad - Magnitogorsk 4:3 v prodl. (za hosty Jan Kovář 0+1).