KHL potrestala šíleného Kazacha Ryspajeva doživotním zákazem

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
19. 8. 2016 9:21
Hokejista Barysu Astana Damir Ryspajev, který v nedávné přípravě proti Kunlunu mlátil pěstmi do všech kolem, si už v KHL nezahraje. Od vedení soutěže dostal doživotní zákaz startu. "Ryspajevovo chování je odsouzeníhodné nejen z pohledu sportovního, ale také z pohledu image ligy," uvedl šéf Kontinentální ligy Dmitrij Černyšenko. Na incident, který se odehrál 8. srpna, se můžete podívat na přiloženém videu.
Podívejte se na řádění Ryspajeva na videu | Video: YouTube.com
 

Právě se děje

před 11 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy