KHL: Jágr opět vyrovnal. Klepiš pak rozhodl v nájezdech

Sport Sport, Red Spo
7. 1. 2009 16:42
Avangard Omsk - Novosibirsk 5:4sn (3:1, 0:2, 1:1)

Omsk - Čeští hokejisté ve službách ruského Avangardu Omsk Jaromír Jágr a Jakub Klepiš patřili mezi nejvýraznější osobnosti středečního utkání Kontinentální ligy, když pomohli svému týmu k vítězství nad Novosibirskem 5:4 po samostatných nájezdech.

Domácí celek navázal na zlepšené výkony z domácího hřiště a už po devíti minutách hry vedl jednoznačně 3:0. K tomuto náskoku přispěl jednou asistencí i Jakub Klepiš, po jehož ráně zvyšoval již dříve na rozdíl dvou branek Anton Bělov.

Hosté se však zmohli k impozantnímu obratu a ještě tři minuty před koncem vedli 4:3.

Omsk však zachránil stejně jako v posledním zápase proti Dynamu Moskva Jaromír Jágr, který v závěru přeci jen vyrovnal a vynutil si prodloužení.

V něm už nakonec rozhodnutí nepadlo, a tak se přistoupilo k samostatným nájezdům. V nich se stal hrdinou opět Jakub Klepiš, který uspěl ve svých čtyřech nájezdech hned třikrát a vystřelil Avangardu konečné vítězství.