Karlovy Vary nevyzrály na Davos a finále se vzdálilo

28. 12. 2008 17:52
Davos - Karlovy Vary 4:1
Zklamaní byli hráči Karlových Varů
Zklamaní byli hráči Karlových Varů | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Davos - Hokejisté Karlových Varů se ve třetím zápase na Spengler Cupu dočkali druhé porážky. Po sobotní výhře nad Ingolstadtem se jim v neděli nepodařilo zdolat domácí Davos, jemuž podlehli 1:4.

Účast v silvestrovském finále se jim tak hodně vzdálila.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Výhru pořádajícímu celku zajistil hlavně švýcarský reprezentant Andres Ambühl, který vstřelil dva góly a byl vyhlášen hvězdou Davosu. Klub, jemuž v domácí soutěži patří nyní čtvrtá příčka, si naopak finále výhrou o dost přiblížil.

Západočeši vstoupili do utkání aktivně, přesto to byli oni, kdo inkasoval jako první. Mensator měl při oslabení zakrytý výhled a ránu Petera Guggisberga nad rameno nemohl vidět.

Čtěte dále: Spengler Cup: Tři bleskové góly a Vary mají první výhru

Vary vyrovnaly ještě během úvodní třetiny - Košťál přizvedl puk a ten doletěl až do sítě.

Nakonec však šlo o o jedinou branku hostů. Mužstvo ze země helvétského kříže vůbec nevypadalo unaveně, ačkoliv včera porazilo Kanadu až pozdě večer a navíc až v penaltách.

Hned na začátku druhé části se trefili Ambühl a Reto von Arx, oba využili chyb karlovarské defenzivy. Davos tím odskočil na rozdíl dvou branek a své vedení si hlídal, zvláště když hrál často v početní výhodě.

Energie měla málo šancí a když už se do nich dostala, nedokázala je proměnit. Jako Pech v 45. minutě, který se po samostatném úniku dostal do kontaktu s Kristkovou zahozenou rukavicí.

Domácí potom své vítězství potvrdili v 57. minutě, kdy rozradostnil vyprodanou halu Wieser. Vary se v pondělí utkají ještě s Dynamem Moskva.