Kanadský sudí bojuje o život. Brusle mu prořízla krk

Sport Sport, Red Spo, ČTK
31. 12. 2009 11:30
Rozhodčí by podle posledních zpráv měl přežít
Zraněný rozhodčí
Zraněný rozhodčí | Foto: Reuters

Woodstock - Kanadský hokejový rozhodčí je v kritickém stavu poté, co mu brusle jednoho hráče prořízla krk. K tragédii došlo v utkání juniorské ligy v kanadském Woodstocku mezi domácími Renegades a hosty z New Hamburg.

Pětadvacetiletý sudí Kevin Brown utrpěl zranění, když se snažil zasáhnout do potyčky dvou hráčů, kteří spadli na zem.

Jeden z nich trefil rozhodčího bruslí pod bradu, čehož si Brown nejprve ani nevšiml a pokračoval v pokusu odtrhnout dva rváče. Až po chvíli pochopil, co se stalo, a s rukou zakrývající krvácející ránu dojel ke střídačce.

Čtěte také: Rváč Kočí dostal za zranění nejlepšího beka jen pokutu

Navzdory proříznuté krkavici by měl rozhodčí, který je pod sedativy a dostal čtyři jednotky krve, hrůzostrašný incident přežít.

"Ukázal sestřičce v nemocnici palec nahoru. Takže si myslím, že bude v pořádku," řekl deníku Toronto Star Charlie Lennox, koordinátor rozhodčích z Ontario Hockey Association.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy