Kanada přehrála Bělorusy a vyhrála skupinu

15. 5. 2012 13:22
Utkání rozhodly tři góly během pěti minut ve druhé třetině
Kanada postupuje do čtvrtfinále z prvního místa.
Kanada postupuje do čtvrtfinále z prvního místa. | Foto: Reuters

Helsinky - Kanadští hokejisté splnili svůj dílčí cíl na světovém šampionátu. V posledním utkání základní části porazili Bělorusko 5:1 a vyhráli „helsinskou“ skupinu.

Favorit se rozjížděl pomaleji a o osudu utkání rozhodl až v polovině druhé třetiny, kdy vsítil tři góly během pěti minut.

Duel poznamenala řada tvrdých zákroků, když trest do konce utkání inkasovala hned trojice hokejistů - Bělorus Andrej Kosticyn a Kanaďané Schenn a Methot.

Dvěma góly přispěl k výhře javorových listů centr O´Reilly, který ve třetí minutě otevřel skóre, aby ve třetí třetině pečetil výsledek.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina A (Helsinky):

Kanada - Bělorusko 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. O'Reilly (Ladd, Keith), 30. Perry (Getzlaf, Keith), 33. Getzlaf (E. Kane, Perry), 35. Nugent-Hopkins (Tavares, Sharp), 49. O'Reilly (Ladd) - 15. S. Kosticyn (Kovyršin, A. Kosticyn). Rozhodčí: Jablukow (Něm.), Patafie (USA) - Puolakka (Fin.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 4:5, navíc Schenn a Methot - A. Kosticyn všichni 5 min. a do konce utkání, Stasenko 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 9140.

Kanada: Ward - Keith, Bouwmeester, Methot, Phaneuf, Russel, Quincey, Schenn - Eberle, Tavares, Skinner - E. Kane, Perry, Getzlaf - Benn, Nugent-Hopkins, Sharp - Ladd, O'Reilly, Purcell - Burrows. Trenér: Brent Sutter.

Bělorusko: Milčakov - Korobov, Denisov, Kosťučenok, Goroško, Černook, Stasenko, Graborenko - Ugarov, Grabovkij, Kaljužnyj - S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn - Kolcov, Stas, Meleško - Kolosov, Kitarov, Drozd - Michaljov. Trenér: Karri Heikkilä.

1. Kanada 7 6 0 1 0 35:15 19
2. Finsko 7 5 0 0 2 21:14 15
3. USA 6 3 2 0 1 27:15 13
4. Slovensko 6 4 0 0 2 16:9 12
5. Francie 6 3 0 0 3 17:27 9
6. Švýcarsko 6 2 0 0 4 14:16 6