Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 9. 2012 22:30
Jakub Svoboda se raduje z gólu Komety Brno
Jakub Svoboda se raduje z gólu Komety Brno | Foto: ČTK

Chomutov - Do Chomutova se po 38 letech vrátila nejvyšší soutěž, obnovená premiéra však Pirátům nevyšla, neboť v předehrávce 1. kola Tipsport extraligy prohráli na svém ledě s Kometou Brno 2:4.

Velkou zásluhu na výhře finalisty posledního ročníku měl útočník Komety Jakub Svoboda, který vstřelil dva góly, když ten druhý v 52. minutě byl vítězný.

"První zápas je vždycky důležitý a docela to pomůže, když se vyhraje. My jsme strašně rádi," řekl po zápase novinářům šťastný střelec.

Kubo, jak těžké bylo zvládnout první zápas, navíc na půdě ambicózního nováčka?
Věděli jsme, že to tady bude těžké, protože užší kluziště už u nás nikde není. Naštěstí jsme přečkali jejich šanci ve třetí třetině. Rozhodlo to, že jim ten gól z vysoké hole neuznali a pak jsme dvěma góly rozhodli.

Jak na Vás hra Chomutova zapůsobila?
Hrajou dobře, hlavně v přesilovkách a báli jsme se, aby nehráli v pěti proti třem. To se bohužel v první třetině stalo a my jsme z toho inkasovali.

Myslíte, že rozhodl fakt, že jste jeli na vlně z poslední sezony?
Nevím, jestli se dá ještě počítat, že jsme hráli ve finále. Je ale pravda, že hrajeme už delší dobu spolu, takže víme, co jeden od druhého můžeme čekat.

Vy jste měl v úvodně dvě velké šance, které jste však neproměnil...
Při té první šanci mi to výborně chytil gólman, při té druhé šanci jsem to z otočky trefil nějak do gólmana a vůbec nevím, jak to chytil. Byl jsem z toho docela smutný. Ale věřil jsem, že to tam padne, šancí bylo dost a nakonec se to povedlo.

Jakou hru jste vůbec od Chomutova čekali?
Na jednu stranu jsme počítali s tím, že budou v premiéře natěšení, na druhou stranu jsme chtěli využít toho, že budou nervózní. To ale moc nebyli, naopak nás v přesilovkách dost tlačili a i díky tomu, že jsme to ustáli, jsme tu vyhráli.

Takže se s Piráty může v extralize počítat?
Úplně v klidu můžou extraligu hrát. Měli to dneska těžké. Byl to první zápas doma a ještě v televizi, to je trochu poznat. Až se trochu otrkají, tak si myslím, že budou rovnocenným soupeřem pro všechny.

Jak byste zhodnotil atmosféru, která na stadionu panovala?
Není tady až tak velký stadion, což je dobře. Aspoň se naplní celý, jejich kotel byl výborný a náš byl taky slyšet.